Balık Model Elbiseler

Balık model elbiseler söz, nişan, düğün, davet, mezuniyet, parti, kutlama geceleri ya da diğer özel günlerin en şık parçalarından biridir. Zarif görünümüyle birlikte hem gece hem de gündüz davetleri için uygundur. Kadınların kum saati vücut hatlarını en iyi şekilde ortaya çıkaran bu modeldeki abiyeler balık şeklini anımsatacak şekilde tasarlanır. Balık elbiseler taş, pul, payet, inci, dantel ya da diğer nakış işlemeleri ile daha göz alıcı olabildiği gibi sade ve düz renklerde de üretilir. Uzun kol, kısa kol ya da kolsuz modelleri ve pek çok yaka çeşitleriyle dikkat çeken bu tip elbiseler geniş ürün yelpazesine sahiptir. Elbiselerin kumaş yapısı da pamuklu, saten, şifon, tül, simli, keten ya da kendinden işlemeli olarak değişkenlik gösterir. Vücut hatlarını belirginleştiren ve şık görünmenizi sağlayan balık tip elbiseler ile her özel gününüzde kendinizi daha güzel hissedebilirsiniz.

Balık Abiyeler Nerede Giyilir?

Balık abiyeler her sezonda modanın trendi olan ve özel günlerde pek çok kadın tarafından tercih edilen modellerden biridir. Düz renkli ve sim, pul ve payet gibi detayları barındırmayan elbiseler klasik bir aile yemeğinde tercih edilirken daha canlı bir işlemeye sahip olan modeller düğün ve nişanlarda giyilebilir. Vücudunu iyi bir şekilde yansıtmak isteyen her kadının dolabında olması gereken balık tip elbiseler size farklı bir hava katar ve trend olmanızı kolaylaştırır. Balık elbise modelleri pek çok yaka çeşidine sahip olabilir. Bunlardan bazıları V yaka, kayık yaka, asimetrik yaka, kruvaze yaka, tek kol, ince askılı, straplez, degaje, Madonna yaka, bisiklet yaka ya da kalp yaka olabilir. Elbiselerin yaka kısmına ya da gövde bölgesine transparan, dantel, volan ya da fırfır gibi çeşitli detaylar eklenerek elbise daha hareketli bir parça haline getirilebilir. Güzelliğinizi ve vücut hatlarınızı tamamı ile ortaya çıkaran A kesim elbise modelleri sade bir dantel detayı ile hareketlendirme yapılabileceği gibi balık kıyafet payetli şeklinde de kullanılabilir. Özellikle gece elbisesi olarak kullanılacak olan modellerde payet ya da tül detayı tercih edilebilir.

Balık Model Abiyeler Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balık model abiyeler vücut tipine uygun olarak seçildiğinde bedene tam oturduğundan dolayı şık bir görünüm kazanılmasını kolaylaştırır. Vücut hatlarını öne çıkaran bu tip elbiseler doğru kesim şekli ve kumaş tipinde seçildiği takdirde kadınların daha fit durmasını sağlar. Uzun boylu kadınlar için harika bir tercih olan balık elbiseler, kısa boylu kadınlar için ise topuklu ayakkabı giyilerek kullanılmaya uygun modellere sahiptir. Parmak uçlarına kadar uzanan bu tip elbiseler topuklu ayakkabıyı kamufle ederek kadınların daha uzun boylu görünmesini sağlar. Balık abiye satın alırken elbisenin vücudunuza tam olarak oturduğuna emin olmanız gerekir. 36, 38, 40, 42 gibi pek çok beden ölçüsü seçeneğine sahip olan bu elbiseler her kilodaki kadının giyebileceği tarzdadır. Elbisenin beğenilen kesim modeli ve pek çok canlı renk seçenekleri size kendinizi her davette daha iyi hissettirmeyi sağlar. Bunun yanı sıra pek çok genç kızın hayalini süsleyen balık tipi abiyeler mezuniyet törenleri için de en çok tercih edilen elbise modellerinden biridir. Bazı elbiseler daha uçuş uçuş bir hava katan kısa modeller iken bazıları da daha zarif duran uzun boy elbise modelleridir. Bunun dışında iki parçaya sahip olan balık tipteki kıyafetler de mevcuttur. Fakat iki parçalı olan elbiseler genelde göbek kısmında kilo problemi olmayan kişilere tavsiye edilir. Aksi durumda sıkışan ten kıyafet parçaları arasından dışa taşabilir ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir. Aynı zamanda omuz, göğüs ya da sırt dekoltesi bulunan balık tarzı abiye modelleri de vardır. Şıklığın tamamlayıcısı olan saç şekli, makyaj tipi, ayakkabı, çanta ya da diğer aksesuarların seçimi de son derece önemlidir. Mevsime ve gidilen davete göre seçilmesi gereken elbiselerin çok çeşitli kumaş alternatifleri ve kesim şekilleri vardır. Yaz mevsiminde saten, keten ya da pamuklu kumaş tercih edilirken kış aylarında tafta ya da kadife balık abiye modelleri kullanılabilir.

Balık Elbiselerde Renk Seçimi

Elbisenin modelinin yanı sıra hangi renkte olduğu da şık görünmek için önemli bir unsurdur. Bu nedenle sizin ten renginize ve vücut tipinize yakışacak olan renklere öncelik vermeniz gerekir. Özellikle daha asil görünmek ve sahip olduğu fazla kiloları kapatmak isteyen kişiler siyah renk balık elbise modellerini tercih edebilir. Siyah renk hemen hemen her davete uygun olan ve en sık kullanılan renklerden biridir. Bu sayede daha zarif ve şık bir hava katmanız mümkündür. Beyaz ve kumral tene sahip olan kadınlara siyah renk çok iyi bir alternatif olur. Siyah renkli balık elbise modelinde altın, gümüş ya da diğer farklı takı ya da aksesuar seçeneklerini kullanmanız mümkündür. Fakat yine de aksesuar seçimi yaparken fazla abartıya kaçmamaya dikkat edilmelidir. Örneğin elbise siyah renk olsa bile üzerinde sim, pul, boncuk ya da diğer benzer işlemelere ve desenlere sahip ise seçilen aksesuarların miktarı azaltılabilir ve daha sade tercihler yapılabilir. Hareketli ve ışıltılı bir modele sahip olan balık elbiseler için beraberinde ekstra aksesuar kullanımına gerek yoktur. Elbisenin rengi ve modeli ile uyumlu olan aksesuar seçiminin dengeli olarak kullanılması elbisenizin daha çok ön plana çıkmasına yardımcı olur. Esmer tenli kadınlarda ise kırmızı renk uygun bir seçim olabilir. Esmer tene çok yakışan kırmızı renk ile davetlerde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. İddialı bir renk olan kırmızı elbiseler şifon, sim, tül ya da diğer nakış işlemeleri ile daha şık ve dikkat çekici bir hale getirilebilir. Daha sade ve soft görünmek isteyen kişilerin ise pudra, bej ya da krem rengi gibi seçenekleri tercih etmesi uygundur. Rengarenk giyinmeyi seven ve kendisini capcanlı hissetmek isteyen kadınların ise sarı, mor, mavi, turuncu ya da pembe gibi renklere yönelmesi tavsiye edilir. Beyaz renkli balık elbise ise masumiyeti ve berraklığı temsil etmesinden dolayı genellikle aile arasında yapılan nişan, düğün öncesi fotoğraf çekimi ya da nikah törenleri için çok şık bir alternatif olur.

Balık Abiye Modellerinin Öne Çıkan Özellikleri

Balık abiye modelleri, klasik dar ve vücudu saran elbiselere göre daha esnek hareket etme imkanı sunar. Genellikle likralı kumaşa sahip olan balık elbise özel günlerde ya da davetlerde rahat bir şekilde eğlenmenizi sağlar. Elbise kesim şekli olarak dar olduğundan kumaşın rahat olması son derece önem arz eder. Likrasız bir kumaşı olan balık elbiselerde hareket edildikçe elbisenin bazı yerlerinde toplanmalar ya da kasılmalar meydana çıkabilir. Özellikle hareketli geçecek kutlama günleri için likralı kumaşa sahip olan balık elbise modelleri tercih edilmelidir. Aksi durumda kumaşı rahat olmayan bir elbise ile tüm gün hareket edilirse elbisenin bazı yerlerinde deformeler ve dikiş problemleri ortaya çıkabilir. Likralı kumaşlar size ve elbisenize esneklik özelliği katarak hareket olanağınızın artmasına yardımcı olur. Bu tür elbiseler aynı zamanda tesettüre sahip olan kişiler için de uygundur. Pek çok çeşide sahip olan ürünler uzun kollu ve uzun boylu olarak dekolteye sahip olmadan da üretilir. Tesettürlü kadınların da vazgeçilmez tercihlerinden biri olan balık elbiseler, kollarında ya da gövde kısmında tüy, sim, nakış işleme ya da tüylü detayları içerebilir. Bazı modellerde tesettürlü kişiler için eşarp da mevcuttur. Böylelikle eşarp bölgesinden ayak ucunuza kadar inen balık elbise modelinde kombininiz baştan aşağıya doğru tamamlanmış olur ve çok daha uyumlu görünebilirsiniz. Daha geniş basenlere sahip olan kişiler ise straplez modeller yerine vatkalı olanları tercih edebilir. Bu sayede omuz ve basen genişliği arasında uyumlu bir görüntü oluşturulabilir. Deniz kızı gibi hissetmenizi sağlayacak olan balık elbise modelleri dikkatleri üzerinize çekerek davet gününde akıllara çok şık bir şekilde kazanmanızı kolaylaştırır.

Balık Elbise Fiyatları

Balık elbiselerin fiyatları markasına, kesim modeline, kumaş tipine ve özelliklerine, kumaşın kalın olup olmamasına, elbise üzerinde kullanılan ekstra aksesuarlara, elbisenin boyuna ya da elbisede kullanılan nakışların nasıl işlendiğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Balık elbiselerin genellikle uzun boylu kadınlar için uygun olduğu düşünülse de daha kısa boylu kişiler de rahatlıkla balık model elbiseleri tercih edebilir. Uzun elbisenin eteğinin yere değmesini isteyen kişiler elbiselerinin altına platform topuklu ayakkabı seçerek kombinlerini çok kolay bir şekilde tamamlayabilirler. Yırtmaçlı olmayan ve tamamen ayak ucuna kadar inerek ayakkabıyı kapatan balık elbise modellerinde platform topuklu ayakkabılar sıklıkla tercih edilir. Yırtmaçlı balık elbiselerde ise stiletto tarzında daha şık ve zarif bir görünüme sahip olan topuklu ayakkabı alternatifleri kullanılabilir. Diz kapağı hizasından itibaren daha bol bir hal alan balık model abiyeler boyunuzun daha uzun görünmesini sağlar. Ayakkabı ile birlikte kullanacağınız çantanın modeli, rengi ve tasarımı da önem arz eder. Balık elbise modelinin daha ön plana çıkmasını isteyenler elbisenin rengine uyumlu olan hatta elbise ile aynı renge sahip çantaları tercih edebilirler. Eğer abiye üzerinde işleme nakış ya sim ve ona benzer parlaklıklar var ise çanta daha düz renk ve sade desenli olacak şekilde kullanılabilir. Bu sayede elbiseniz, çantanız, ayakkabınız ve diğer tüm aksesuarlarınız birlikte bir uyum içinde olur ve katıldığınız davet günün de çok şık bir şekilde görünmenizi sağlar.

Balık Elbisede Saç ve Makyaj Uyumu

Balık elbise modelinin kesim şeklinin, tasarımının, detaylarının, dekolte bölgelerinin ve elbisenin renginin yanı sıra saç ve makyaj da elbiseyi öne çıkaran en önemli detaylar arasında yer alır. Elbisenin daha şık görünebilmesi için saç ve makyaj elbisenin rengine ve modeline uyumlu olacak şekilde yapılmalıdır. Daha yüksek yakaya sahip olan balık elbise modellerinde kabarık saçlar, örgülü modeller ya da dağınık topuzlar yapılabilir. V yaka olan balık elbise modellerinde ise dalgalı saçlar, yarım dağınık topuzlar ya da hacimli bukleler tercih edilebilir. Straplez balık elbise için de saçlarınızı topuz yerine açık şekilde bırakabilirsiniz. Düz, kıvırcık ya da hafif dalgalı olan saçlarınız omuz hizasında elbisenize uyumlu bir şekilde görünebilir. Tek omuz yapısına sahip olan balık elbiseler için ise hacimli bukle yapılan saçlar omzun tek tarafına atılmalıdır. Tek omuzlu elbiselerde saç buklelerinin tek bir tarafa olacak şekilde yana doğru taranmasını elbisenizin detayının daha iyi bir biçimde görünmesini sağlar. Siz de sayfamızdaki balık abiye model ürünlerini inceleyerek size en uygun tarzdaki ürünü tercih edebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR