Adet
$106.35 KDV Dahil
Adet
$231.56 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
.
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
.
1

Prenses Model Abiye

Prenses model abiye son dönemlerde en çok tercih edilen abiye modellerindendir. Üst kısmının dar oluşu ve etek kısmının kabarıklığıyla peri masallarından çıkmış gibi bir görünüm sağlayan bu elbiselerin birçok çeşidi bulunur. Taşlı, tüylü, dantelli ve payetli birçok alternatifteki abiye modeli için Egelin’in abiye kategorisini detaylı inceleyerek, size en uygun prenses abiye modelini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Prenses Model Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Prenses Abiye modeli seçerken, vücut tipiniz ve ten renginiz en önemli unsurlardandır. Vücut yapınıza ve ten renginize en uygun elbiseyi seçtikten sonra kendinizi prensesler gibi hissedebilirsiniz.

Kadınların beş farklı vücut tipi vardır. Bunlar; armut, elma, havuç, dikdörtgen ve kum saatidir. Prenses elbiseleri bu vücut tiplerinin birçoğuna uyum sağlar. Eğer omuzlarınız dar, basen kısmınız geniş ise siz tipik bir armut vücut yapısına sahipsiniz. Armut vücutlar, prenses model abiyeler için oldukça uygundur. Dar omuzlarınızı straplez veya madonna yaka ile ön plana çıkarıp, basen bölgenizi ise prenses abiyelere özgü, özel kabarık eteklerle kapatabilirsiniz. Geniş omuzlara, kalın bir bele ve düz bir kalçaya sahipseniz, elma vücut yapısına sahipsiniz demektir. Bu vücut yapısındaki kadınlar, prenses abiye modellerinden ziyade daha çok karınlarını gizleyen robadan ve etek kısmı genişleyen elbiseleri tercih edebilirler. Havuç vücut tipi diğer bir adı ile ters üçgen de, elma vücut tipiyle benzerlikler gösterir. Tek farkı havuç vücutluların, bel yapısının daha ince olmasıdır. Bu nedenle vücudu ters üçgeni andıran kadınlar da prenses model kabarık abiyeleri tercih edebilirler. Üst bedeniniz ve alt bedeniniz eşit boyutlarda ise tipik bir dikdörtgen vücut yapısına sahipsinizdir. Dikdörtgen vücuduna sahip olanların; en belirgin özellikleri küçük göğüs yapısı ve bel oyuğunun az olmasıdır. Üst gövdesi dar olan kadınlar, rahatlıkla kabarık abiye modellerini tercih edebilirler. Ancak yaka kısmını halter yaka modelleri arasından tercih etmeliler. Halter yaka modeller, dikkatleri bel kısmından alıp omuz ve kollarınıza yönelteceği için oldukça zarif bir görüntü sağlayar. Hemen hemen her kadının hayalindeki vücut şekli ise kum saatidir. Bu vücut tipinin en dikkat çeken yeri ince bel yapısıdır. Kum saati şeklini küçük illüzyonlarla elde etmek oldukça kolay olmaktadır. Tek yapmanız gereken bel yapınızın inceliğine dikkat çekmektir. Bunu gösterebileceğiniz en güzel elbise modeli ise kabarık elbiselerdir. Üst ve alt bedenin orantılı olması sebebiyle, bu proporsiyona sahip kadınlar,oldukça şanslıdır. Her türlü abiye modeli bu vücut tipinde mükemmel durur. Ancak prenses model abiyeler bu vücut yapısı için tam olarak biçilmiş kaftandır. İnce belinizi ortaya çıkaran prenses model elbiselerle siz de, güzelliğinizi ön plana çıkarabilir, tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz.

Prenses model abiye seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ten renginizdir. Ten renginizle uyumlu renklerle, şıklığınızı ve zarafetinizi ön plana çıkarmak sizin elinizde. Açık tenli iseniz size en uygun renkler arasında; siyah, pembe, yeşil, mor ve kırmızı bulunmaktadır. Bu canlı renkler teninizi olduğundan daha canlı ve pürüzsüz gösterecektir. Açık teninizle, zıtlık yaratan bu renkler, beyaz teninizin de ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Buğday tenliyseniz ise çok şanslısınız. Buğday ten her renkteki elbiseyle mükemmel bir uyum içindedir. Güneşten hafif yanmış gibi duran buğday tenlilerin seçmesi gereken renklerin başlıcaları ise; pembe, krem, turuncu, mavi ve yeşildir.Turuncu ve mercan rengi tonlarında bir abiye seçerek iddialı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer daha sade bir görüntüyü tercih edenlerdenseniz krem, kahve gibi tonlar da cildinizle bütünlük sağlayıp sizi oldukça yalın gösterecektir. Esmer tenlilere en uygun renkler arasında ise kırmızı, beyaz, mavi, yeşil ve pudra pembesi bulunur. Ten renginizle zıtlık oluşturacak beyaz, pudra gibi tonlar daha sade bir görüntü çizerken; kırmızı, mavi, yeşil tonları daha iddialı bir görünüm sağlayacaktır. Kırmızı renk tonu her cilt tonuna yakışmasına rağmen, esmer tenlilere ekstra bir çarpıcılık sağlamaktadır. Sizde kırmızı renkte bir kabarık abiye tercih etmek istiyorsanız, Egelin’in abiye kategorisindeki kırmızı abiye modellerine bakabilirsiniz.

Prenses Model Abiye Çeşitleri

Prenses model abiyeler, kumaşın yapısına ve kesimine göre çeşitlilik gösterir. Saten kumaştan, tül ve dantel detaya kadar birçok alternatifi bulunan kabarık abiye elbise modellerinden siz de kendinize en uygun modeli seçebilirsiniz.

Zamansız bir parça arıyorsanız dantel ve tül detaylı abiyeler tam size uygun. Omuz kısmında veya etek kısmında dantel detaylar bulunan abiyeler nişan ve düğün davetleri için ideal modellerdendir. Yıllardır gece elbiselerinin vazgeçilmez detaylarından olan danteller, zarafetinizin ve şıklığınızın tamamlayıcı parçası olur. Kabarık abiye modellerinde en çok kullanılan kumaşlardan biri de tüllerdir. Tül kumaşının romantizmini yansıtan prenses model abiyelerle, kendinizi dönem filmlerindeki prensesler gibi hissedebilirsiniz. Pembe tonlarında ve tüllü balon kollu kabarık abiye modelleri davetlerde sıklıkla kullanılan parçalardan olmaktadır. Tül detaylı kayık yaka ve balon kollu abiyeler uzun bir süre daha kadınların favori parçalarından olacaktır. Saten kumaş, ipeksi yapısı ve parlaklığıyla kadınların zarif yapısını vurgulamaktadır. Giyildiği andan itibaren fark yaratan saten kumaşlar, prenses abiye modellerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Saten dikimi zor ve kusurları beli edebilme özelliğine sahip bir kumaştır. Prenses elbisenizde sateni tercih edecekseniz ve elbisenizin kusurlarınızı kapatmasını da istiyorsanız, koyu renkleri tercih etmelisiniz. Koyu renkler arasında olan siyah, lacivert, mor gibi renkler kusurlarınızı örttüğü gibi, sizi oldukça asil ve şık gösterir. Zayıf ve ince bir yapıya sahipseniz ise pembe, krem ve yeşil tonlarını rahatlıkla tercih edip, iddialı bir izlenim bırakabilirsiniz.

Prenses abiye modelleri yaka kısmıyla da farklılık göstermektedir. Straplez, Madonna, tek omuz ve V yaka olmak üzere tasarlanan prenses elbiselerle sizde kendinize en uygun modeli seçip, prenses edasıyla dolaşabilirsiniz. Modası asla geçmeyen bir abiye arıyorsanız, askısız ve kolsuz kesimiyle straplez yaka prenses modeller tam size uygun olacaktır. Her renkte ve kumaşta üretilen bu modeller yeni nesil prensesliğe geçişi simgelemektedir. Madonna yaka diğer bir adıyla kayık yaka, bu sezonda sıklıkla tercih edilen yaka modellerindendir. Madonna yaka prenses model elbiseler, armut vücut tipindeki kadınlar için idealdir. Dar omuzlarda illüzyon yaratarak daha geniş görünmesini sağlayan bu yaka modeli, kalçanızın da daha orantılı olmasını sağlar. Büyük göğüslere sahipseniz kayık yaka elbise modelleri sizler için uygun olmayacaktır. Göğüslerinizin daha büyük görünmesine sebebiyet verecektir. Büyük göğüslü kadınların tercih etmesi gereken modellerin başında V yaka prenses elbiseleri gelmektedir. Göğüslerinizin daha küçük görünmesine yardımcı olan V yaka prenses elbise modelleri, yaka derinliğine göre de çeşitlere ayrılır. Cesur bir izlenim vermek istiyorsanız derin bir V yaka tercih edebilir, daha ölçülü bir görüntü çizmek istiyorsanız ise daha dar V yaka modellerini seçebilirsiniz.

Prenses Model Abiye Nerede Giyilir?

Prenses Model Abiyeler, yıllardır popülerliğini koruyan nadir elbiselerdendir. Krallık dönemlerinden beri var olan bu elbiseler, seneler geçtikçe modaya uyum sağlamaktadır. Aksesuar detayları veya kumaş çeşitleriyle her sezon farklılık gösteren prenses elbiseler, davetlerin de vazgeçilmez elbiselerindendir.

Nişan, düğün, kına gecesi, mezuniyet baloları ve partilerde sıklıkla kullanılan prenses model abiyeler, etek boyları ve kumaş detaylarındaki çeşitlilikle her davete uyum sağlar. Nişan töreninde, prenses model bir elbise giymek isteyen gelin adayları, midi veya uzun boyda bir prenses elbisesini rahatlıkla tercih edebilirler. Eğer nişanınızda tüm gün ayakta kalacaksanız ve dans edecekseniz, midi boylar sizler için daha uygun olur. Düğün davetine katılacaksanız uzun boylarda bir prenses model elbiseyi tercih etmenizde fayda var. Düğün davetleri genellikle akşama kadar süren, resmi etkinlikler olduğu için, yerlere kadar uzanan kabarık abiyeler davetin resmiyetine ve ağılığına katkı sağlayar. Kına gecesi davetleri de, gelin adaylarının kendilerini prenses gibi hissetmek istediği yerlerden biridir. Bu sebeple, kına gecesinde giyilen bindallı da prenses model olarak tasarlanır. Bindallı bir prenses elbise giyecekseniz, içinize de ona uygun kabarık bir abiye giymenizde fayda var. Kına gecelerinde özellikle tercih edilen kırmızı, mavi, yeşil, mor gibi prenses model abiye alternatifleri için abiye kategorisindeki renk alternatiflerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Mezuniyet baloları, lise veya üniversiteden mezun olan genç kadınların en çok özen gösterdiği davetlerdendir. Okuldan mezun olmanın getirdiği sevinçle dans edip, eğlenen gençler için en uygun prenses model abiyeler mini ve midi boyda olanlardır. Mini veya midi boyda bir elbise seçtiğinizde, elbisenizin ayakkabınıza takılma riskinin de önüne geçmiş olursunuz. Bu sayede tüm gece rahatça hareket edip, mezuniyetin keyfini çıkarabilirsiniz.

Prenses Model Abiye Seçiminin Avantajları

Prenses Model Abiyeler her vücut tipine uyum sağlayan, zamansız parçalardandır. İster kısa boylu olun, ister uzun boylu, ister şişman olun ister zayıf, sizler için uygun olan bir prenses model elbise mutlaka vardır. Burada önemli olan hangi renk ve boyda elbise seçip, hangi aksesuarlarla tamamlamayı tercih edeceğinizdir.

 Günümüzde prenses model kabarık abiyelerin sadece uzun boylu kadınlara yakışacağına dair bir inanç vardır. Oysaki bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Kısa boylu kadınlar da kendi vücut tiplerine uygun bir prenses elbiseyle oldukça şık ve zarif gözükebilirler. Kısa boylu kadınlar, mini boylarda bir prenses abiye seçip, altına uzun topuklu bir stiletto tercih ettiklerinde, boylarını olduğundan daha uzun gösterebilirler. Uzun boylu ancak, bacak bölgesi kalın olan kadınlar ise yerlere kadar uzanan bir prenses abiye modeli seçerek, illüzyon oluşturabilir böylece daha ince gözükebilirler. Göğüs bölgesi geniş kadınlar ise V yaka prenses elbiseleri tercih ederek, daha orantılı bir görünüme kavuşabilirler. Kısacası her vücut yapısına uyum sağlayan prenses elbiseler, sizlerin kusurlarınızı gizler. Beğendiğiniz kısımlara dikkat çekme avantajı sağlar. Bu sebeple, prenses model abiyeler kadınların en çok tercih ettiği modeller arasında yıllardır ilk sıradadır.

Prenses Model Abiye Fiyatları

Prenses Model Abiyelerin fiyatları kullanılan kumaşın cinsine, üzerindeki detaylara göre farklılık göstermektedir. Payet ve boncuk detaylı abiye prenses modelleri işçiliğinin fazla olması sebebiyle diğer modellere göre daha maliyetli olabilmektedir. Ancak el işçiliğiyle

üretilen bu modeller, kullanılan malzemenin yapısı sebebiyle oldukça sağlam ve uzun ömürlüdür. Detayların az olduğu prenses elbiseler ise tasarlanan kumaşın türüne ve kalitesine göre farklılıklar gösterir. Saten, tül, kadife ve tafta cinsi kumaşlardan üretilen bu elbiselerin amacı performans ve kaliteyi bir arada sağlamasıdır. Kullanılan kumaşın cinsi, üzerindeki detaylar ve işçilik sebebiyle prenses model abiye fiyatları oldukça çeşitlilik göstermektedir. Sizlerde bütçenize uygun prenses model abiyeler için hemen Egelin’i ziyaret edebilir, birbirinden farklı yüzlerce alternatiften istediğinizi satın alabilirsiniz.