Beyaz Söz Elbiseleri

Evliliğe giden yolun ilk adımı olan söz merasiminde şık olmak her gelinin hayalidir. Şıklığın en önemli unsuru da şüphesiz tercih edilen kıyafet olur. Son zamanlarda gözde bir seçenek olan beyaz söz elbisesi birçok genç kız tarafından sevilerek giyilir. Yaz kış demeden vazgeçilmez haline gelen beyaz renk söz elbisesi modelleri birçok farklı seçenekle gelinlerin beğenisine sunulur. Kız isteme merasimi yazın yapılacaksa askılı beyaz söz elbiseleri, kışın yapılacaksa da uzun kollu beyaz söz elbiseleri daha uygun olur. Hangi modelin ve kumaşın seçileceğini etkileyen unsurlardan biri de istemenin hangi mekanda gerçekleşeceğidir. Örneğin evde olacaksa daha sade modeller tercih edilirken özel bir mekanda gerçekleşecek olan istemelerde daha iddialı beyaz söz elbisesi modelleri seçilir. İşlemeli olan modeller 30 yaş ve üstü olan gelin adayları için muhteşem seçenekler arasındadır. Eğer 20’li yaşlarda bir gelinseniz daha sade ve tatlı modellere yönelmeniz tavsiye edilir. Yine de söz kıyafeti seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken husus tarz ve merasimin mekânı olmaktadır.

Beyaz Kısa Söz Elbisesi

Yaz aylarında gerçekleşecek olan bir söz merasimi için en uygun seçeneklerden biri şüphesiz ki beyaz kısa söz elbisesi olmaktadır. Bu elbise evde olabileceği gibi dışarıda bir yerde gerçekleşecek söz törenlerinde de rahatlıkla tercih edilebilir. Özellikle genç kızlar arasında çok seçilen bir modeldir. Rahat edemeyeceğini düşünen gelinler pelerinli kısa söz elbisesi de kullanabilir. Dilediği zaman pelerini çıkarak kısa elbiseye çevirip pelerini takarak uzun görünümlü bir elbise elde edebilirler. Dekolteli beyaz kısa söz elbisesi de bazı gelinlerin dikkatini çekmektedir. Rahat hareket edebilmek adına dekolteli modeller söz törenleri için pek tercih edilmez ve önerilmez. Yine de giymek isteyen gelinler kullanabilirler. 

Beyaz Dantelli Söz Elbisesi

Dantelli söz elbiseleri her yaştan kadının dikkatini çekmektedir. Dantel ağır bir hava kattığı için genellikle dışarıda yapılan söz merasimlerinde daha çok rağbet görür. Yine de dantel sevenler evde yaptıkları söz nişan törenlerinde de kullanabilirler. Dantel yeterince dikkat çekici olduğu için evde giyileceği takdirde düz modellerin seçilmesi önerilir. Fakat eğer dışarıda yapılacaksa farklı detaylara sahip olması da gözü yormayıp fazla gelmeyecektir. Beyaz dantelli söz elbisesi kısa ve uzun olarak ya da ara boy olarak seçilebilir.

Beyaz Midi Söz Elbisesi

Midi boy elbiseler ara boy olarak da bilinirler. Dizin altıyla bilek üstünde bir boydur. Midi boy beyaz söz elbisesi oldukça münasip bir seçenektir. Balon kollu olarak da tercih edilebilir. Böylelikle kendinizi adeta bir masal prensesi gibi hissedebilirsiniz. Midi boy söz elbisesi modelleri rahat hareket etme imkanı sunar. Özellikle evde gerçekleşen söz nişan törenleri için en çok tercih edilen elbise boyu midi boydur.

Beyaz Uzun Söz Elbisesi

Uzun boy, elbiselerde her daim sevilen ve aranan bir ölçüdür. Beyaz uzun söz elbiseleri de kullanımı kolay elbiselerdendir. Çünkü uzun boylu elbiseler her zaman daha ağır bir görünüm katar. Asil ve şık olmak isteyen kadınlar söz törenlerinde uzun boylu beyaz söz elbisesi tercih edebilir. Beyaz rengin masumluğu uzun boyla birleştiğinde oldukça asilzade bir görüntü ortaya çıkar. Bu yüzden gelinler bu modeli severek kullanır. Evde gerçekleşecek söz merasimlerinde olduğu gibi dışarı için de rahatlıkla giyilebilir. Rahat hareket etme imkanının yanı sıra görüntü olarak da tatmin edicidir.

Beyaz Söz Elbisesi Kimlere Yakışır?

Beyaz söz elbise modelleri her kadın tarafından giyilebilecek joker ürünlerdir. Beyaz tenli kadınlarda masum bir görüntü oluştururken esmer tenli kadınlarda da dikkat çekici bir görüntü ortaya çıkarır. Buğday tenli kadınlar da beyaz söz elbisesi giyebilir. Beyaz renk her ten rengine uygundur. Bu renkte elbise giyen gelinler makyajını da elbiselerine uygun tamamlamalıdır. Açık tenli gelinler beyaz söz elbisesi giyerse makyajı gül kurusu tonlarında tercih edebilir. Esmer tenler beyaz söz elbisesi modelleri arasından bir elbise seçecekse makyajını nude olarak da bilinen doğal tonlarda yapmalıdır. Buğday tenliler beyaz söz elbisesi giyerken gül kurusu tonları kullanabilecekleri gibi daha koyu tonlar da tercih edebilir. 

Beyaz Söz Elbisesi Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Ayakkabı bir elbiseyi tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Beyaz renk söz elbisesi altına topuklu ayakkabı giymek hoş bir görüntü yakalamak adına daha uygun olacaktır. Gümüş tonlarda ayakkabı tercih edilebilir. Beyaz söz elbisesi altına krem ya da siyah renk ayakkabılar da giyilebilir. Burnu açık ayakkabılar yazın en sevilen ayakkabı çeşitlerindendir. Yazın beyaz elbise iyen gelinler şeritli gümüş renk ayakkabı giyebilir. Son zamanların modası olan pullu açık ayakkabılar da beyaz elbise altına yakışan ayakkabı modelleri arasındadır. Açık renkli gelinler ayakkabı tercihlerini pembe ve tonlarından yana da kullanabilirler. Beyaz ile pembe birbirine oldukça yakışan renklerdir. Beyaz renk elbise altına her renk stiletto ve topuklu ayakkabı giyilebilir. 

Her Bedene Uygun Beyaz Söz Elbisesi Modelleri

Söz elbiseleri her beden için üretilir. Her gelin kendi bedenine uygun beyaz söz elbisesi modeli bulabilir. Büyük beden beyaz söz elbisesi seçenekleri büyük bedene sahip gelinler tarafından çok tercih edilir. Beyaz renk her bedeni oldukça enerjik ve masum gösteren bir renktir. Bu yüzden her bedenden kadın beyaz renk söz elbisesini severek kullanır. Büyük bedenler beyaz söz elbisesi seçerken truvakar kollu olmasına dikkat edebilir. Uzun ve şifon beyaz söz elbisesi modelleri daha ince göstereceği için büyük beden kadınlar için oldukça güzel bir seçenektir. Bunun yanı sıra çok zayıf kadınlar da daha tok kumaşlı olan elbiseleri seçebilirler. Aynı şekilde balon şeklinde inen eteğe sahip olan modeller fazla zayıf görüntüyü yok edecektir.

Her Bütçeye Uygun Beyaz Söz Elbisesi Fiyatları

Beyaz söz elbisesi fiyatları oldukça değişkendir. Markadan markaya değişebildiği gibi kumaşına göre de fiyatı artabilir. Ürün kalitesi arttıkça elbisenin fiyatı da yükselir. İpek kumaş beyaz elbise ile şifon kumaş beyaz elbise fiyatları aynı değildir. Saten beyaz söz elbisesi fiyatları da satenin kalitesine ve kalınlığına göre değişim gösterir. Her bütçeye uygun beyaz elbise bulmak mümkündür. Fiyatlar 200 TL’den başlayıp 5000 TL’ye kadar yükselebilir. Elbisenin kumaş farklılığı kadar modeli de fiyatı etkiler. Uzun boy elbise ile kısa boy elbisenin fiyatı farklıdır. Buna ek olarak elbisedeki detaylar da fiyatı arttırır. Örneğin taş işlemeler, güpür ve dantel gibi detaylar elbisenin fiyatını yükselten detaylardır. Elbisenin straplez olması, balon kol ya da kayık yaka olması elbisenin ücretini değiştirir. Her modelde her bütçeye uygun beyaz söz elbisesi kolaylıkla bulunabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR