Sarı Abiye

Günümüzde renklerin anlamları ve yaydıkları enerji üzerine birçok araştırma yapılmaktadır. Ana renklerden biri olan sarı renk, canlılığı, mutluluğu, neşeyi ve enerjiyi temsil eder. Sarı rengin en önemli simgesi güneştir. Sarı rengi seçen bir kadın, girdiği ortamları güneş gibi aydınlatır ve güneşin sımsıcak enerjisini yayar. Bu sebeple, davetlerde dikkat çekmek isteyen iddialı kadınlar için çeşitli model ve kesimde sarı abiye elbise modelleri tasarlanmıştır. Bu modellere, Egelin online mağazası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sezonun Gözdesi Sarı Abiye Modelleri

Sarı abiye modelleri, her sezon davetlerin vazgeçilmez parçalarındandır. İster dantelli, taşlı, tüllü isterseniz de pul payet işlemeli olsun, kadınların sık tercih ettiği abiyeler arasında yer alır. Sarı abiye elbiseler, üzerindeki detaylar, kumaşının kalitesi ve renk tonlarıyla birbirinden ayrılmaktadır. Taş, fırfır, tül ve payet işlemeler her gece elbisesinin olmazsa olmaz detaylarındandır. Sezonun trend parçalarından olan taş ve sim detaylı mini boydaki sarı elbiseler, üzerindeki taşların, sarı renkle mükemmel uyumu ve sarının canlı enerjisini etkili bir şekilde yansıtır. Fırfır ve volan kesimlerde sarının enerjisini arttırır. Yaka ve etek kısmında bulunan fırfır ve volan detaylar, sarı abiye elbiselere genç ve dinamik bir görüntü katacaktır. Fırfır detayları dikkatleri çekmek istediğiniz bölgelerde kullanırsanız, vurgulamak istediğiniz bölgenin güzelliğini de ortaya çıkarırsınız. Etek kısmında bulunan kat kat kesimlerde bu sezonda sıkça karşımıza çıkan sarı abiyelerdendir. Kemer detayıyla bütünleyeceğiniz uzun kat kat bir elbiseyle, sizde sarının ışığına katkı sağlayabilirsiniz.

Sarı renk, her kadına yakışan bir ana renktir. Sizin yapmanız gereken ise size en çok yakışan sarı tonunu bulmaktır. İhtişamı ve gösterişi seven kadınların tercihi, altın sarısı abiye elbiselerdir. Altın sarısı abiyeler genellikle taş veya pul payetli detaylara sahiptir. Taş ve pul payet detaylar, giysinize ışıltı ve parlaklık katar. Bu sebeple, katıldığınız her davette ışıltınızla dikkatleri üzerine çekmenizi sağlayacaktır. Daha sade bir görüntü çizmek istiyorsanız ise civciv sarısı rengini tercih etmelisiniz. Beyaz ve sarının karışımından oluşan bu renk tonu, sarının pastel halidir. Masum, romantik bir görünüm sağlayan bu rengi, canlı renklerdeki aksesuarlarla tamamlayıp, sade ve canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sizler de sarının dikkat çeken, pozitif enerjisini etrafa yaymak istiyorsanız, Egelin’in birbirinden farklı birçok çeşitteki sarı abiye modellerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Sarı Abiye Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Katılacağınız davette elbisenizin sarı abiye olmasını istiyorsunuz ancak hangi modelde ve tonda olacağını bilmiyor musunuz? Gelin size yardımcı olalım. Sarı abiye elbise seçerken dikkat etmeniz gereken birçok unsur vardır. Bunlardan en önemlileri ise vücut tipiniz ve ten renginizdir. Bu iki unsura dikkat ederek siz de, size yakışan sarı renk abiye elbisenize kavuşabilirsiniz.

Kadınlar arasında, en yaygın olan vücut tipi armut vücut tipidir. Üst kısmı dar, bel yapısı ince ve basen kısmı geniş olan bu vücut yapısına sahip kadınlar, Madonna veya straplez yaka, etek kısmı volanlı veya kabarık modelleri rahatlıkla tercih edebilirler. Omuzlarda fırfır veya volan detaylar da bakışları üst kısmınıza çekeceği için sizleri olduğundan ince gösterecektir. Midi veya mini etek boyları da bu vücut yapısına sahip kadınların sıklıkla tercih etmesi gereken etek boylarıdır. Göğüsleriniz büyük, bel bölgeniz kalın ve bacaklarınız inceyse tipik bir elma vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu vücut yapısındaki bayanların dikkatleri kalın olan bel bölgesinden çekip, ince ve zarif bacaklarına yöneltmeleri gerekir. Eğer siz de tipik bir elma vücutluysanız, V yaka ve mini boylarda bir sarı renk abiye seçebilirsiniz. Omuzlarınız geniş ve aşağıya doğru incelen bir yapıdaysanız havuç vücut yapısına sahipsiniz demektir. Yüzücü vücudu diye de adlandırılan bu vücut tipine, sarı gece elbisesi mükemmel durmaktadır. Özellikle halter yaka veya straplez yakayla omuzlarınızın güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz. Etek kısmında ise genellikle A kesim veya prenses model elbiseler tercih edebilirsiniz. Bu etek kesimiyle vücudunuzun daha orantılı görünmesini sağlayıp, sarı rengin cazibesini gösterebilirsiniz. Silüetiniz kum saatini andırıyorsa, ideal vücut ölçüleri diye de adlandırılan kum saati vücut tipindesiniz demektir. 90-60-90 ölçülerini ifade eden bu vücut yapısı, her model ve renkteki elbiseler için uygundur. Ancak sarı saten abiye elbiseler için tam olarak biçilmiş kaftandır. Sarı rengin hayat enerjisiyle bütünleşen saten ipek, canlılığı ve şıklığı bir arada yakalamanız için uygun bir seçim olacaktır.

Sarı renk, tüm ten renkleriyle mükemmel bir uyum içindedir. Sarı renk abiye seçtiğinizde tek yapmanız gereken ten renginizle uyumlu bir sarı renk tonunu seçmektir. Açık tenliyseniz, sarı abiye elbiselerin neon olanlarını tercih ederek teninizin daha parlak ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Neon renkler, yine neon renklerle kombinleyerek zıtlıkların uyumundan faydalanabilirsiniz. Sarı neon rengi bir abiye elbiseyi fuşya rengi bir çanta ve stiletto ile kombinleyip, açık teninizin aydınlık görüntüsünü vurgulayabilirsiniz. Buğday tene sahipseniz sarının her tonu sizde mükemmel duracaktır. Buğday tenlilerin güneşten bronzlaşmış etkisi yaratan ten renkleri, sarıyla bütünleştiğinde kontrast oluşturup, teninizin ışıltısını ortaya çıkarır. Buğday tenlilere en çok yakışan sarı tonları ise, civciv sarısı, küf sarısı ve altın sarısıdır. Bu sarı tonlarını nude renklerindeki bir ayakkabı ve çantayla tamamlarsanız sade bir görüntü yakalayabilirsiniz. Cesur ve iddialı görünmekten yanaysanız ise yeşil, pembe veya mavi bir ayakkabı ve çantayı tercih edebilirsiniz. Siyah renk saçlarınız ve koyu renk bir teniniz varsa tipik bir esmer tenlisinizdir. Esmer tenliler renk seçimi konusunda oldukça şanslıdır. Her renk elbise, esmer tene mükemmel uyum sağlar. Sarı renk de bu renkler arasında ideal olanıdır. Esmerler, açık sarıdan koyu sarıya kadar tüm sarı tonlarıyla uyum sağlayan bir cilt rengine sahiptir. Esmer teniniz, sarının her tonuyla kontrast oluşturur . Bu sayede açık sarıdan, hardal sarısına kadar her sarı tonundaki abiye elbise sizin için uygundur. Esmerliğinizin getirdiği avantajla sarı abiye gece elbisenizi, neredeyse her renkteki çanta ve ayakkabıyla kombinleyebilirsiniz. Sadelikten yanaysanız siyah veya krem rengi bir ayakkabı veya çanta seçebilir, ihtişamlı bir görünümden yanaysanız ise altın sarısı ayakkabı ve çanta tercih edebilirsiniz.

Sarı Abiye Elbise Nerede Giyilir?

Sarı abiye elbiseler her davette giyilebilecek kurtarıcı parçalardandır. Düğün, nişan, mezuniyet balosu ve doğum günü partileri her kadının dikkat çekmek istediği etkinliklerdendir. Sarı abiye elbiseler de sarının canlılığı ve parlaklığı ile size bu çekiciliği tek bir elbiseyle yaşatabilir.

Düğün davetleri, her kadının elbise seçimine en çok önem verdiği etkinliklerdendir. Düğünün nerede yapılacağı, hangi saatte olacağı gibi kriterler kıyafet seçiminde önemli rol oynar. Düğünün yeri ve zamanı fark etmeksizin, sarı abiye elbiseniz ile her ortama uyum sağlamanız mümkündür. Tek dikkat etmeniz gereken sarı elbisenizin kumaşı ve etek boyudur. Katılacağınız etkinlik bir kır düğünü ise, sarı şifon elbise kurtarıcı parçanız olacaktır. Uçuş uçuş sarı şifon elbiseler, sizlere ferah bir görünüm kazandıracaktır. Düğünün konseptine göre helenistik tarzda, volanlı, dökümlü sarı şifon elbiseyle doğayla iç içe olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Mini veya midi boylarda bir elbise seçerseniz, çimenlerde leke olmasının da önüne geçmiş olursunuz. Ancak katılacağınız düğün etkinliği , havuz başında yapılacak bir düğünse uzun sarı tül abiye daha uygun olacaktır. Tül detaylı uzun sarı abiyeler, otelde yapılacak düğün etkinliklerinin ağırlığını taşıyacaklardır. Tülün zarif görüntüsü ve sarının ışıltısıyla peri masallarından çıkmış gibi gözükeceksiniz. Nişan etkinlikleri de yer ve zaman fark etmeksizin sarı abiye elbise seçebileceğiniz etkinliklerdendir. Tül detaylı, saten veya tafta kumaşındaki bir sarı abiyeyle resmi ve şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Mini veya midi boylardaki tercih edeceğiniz, bir sarı abiyeyle rahatça dans etme imkânı bulabilirsiniz. Mezuniyet baloları veya partiler de sarı renk abiyenin ışıltısını ve canlılığını yansıtma olanağı bulabileceğiniz etkinliklerdir. Bu davetlerde önceliğiniz rahat ve özgürce hareket edebilme imkânı olduğu için sarı şifon veya tül abiyeleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede müziğin ritmine uyup, özgürce dans edebilirsiniz.

Sarı Abiye Elbiseyle Hangi Aksesuarlar Kullanılır?

Bir elbisenin güzelliği, onu tamamladığınız aksesuarlarla ortaya çıkar. En şık elbiseyi giyseniz bile onunla uyumlu renk ve modelde ayakkabı ve çanta seçmediğinizde elbisenizin ışıltısını yansıtmanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple başta ayakkabı ve çanta olmak üzere; kemer, küpe, kolye, fular gibi detaylar dikkat etmeniz gereken önemli noktalardandır. Sarı gece elbisesini hangi aksesuarlarla kombinleyeceğinizi belirlemede, gideceğiniz mekân ve mevsim çok önemlidir. Yaz mevsiminde, lüks bir mekâna gidiyorsanız, stiletto veya dolgu topuklu bir ayakkabı ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Kış mevsiminde ise elbisenizin etek boyuyla uyumlu çizme modelleri ilk tercihlerinizden olmalıdır.

Sarı, sıcak ve parlak bir renktir. Bu sebeple her renkle kolaylıkla uyum sağlayabilir. Sarı abiye elbiseniz ile kendinizi nasıl ifade etmek istiyorsanız tamamlayıcı aksesuarlarınızı ona göre seçebilirsiniz. İddialı görünmek istiyorsanız sarı abiyenizi neon, siyah, mavi, pembe gibi renklerdeki ayakkabı ve çantalarla kombinleyip, uzun veya sallantılı küpeler takabilirsiniz. Sade ve şık bir görüntü yaratmak istiyorsanız ise krem, gri veya kahverengi gibi pastel tonları tercih edebilirsiniz. Sarı renk elbiselerde takı seçimi de oldukça önemlidir. Giysinizin modeline göre küpe, kolye seçimi yapmak önceliğiniz olmalıdır. Omuzları açıkta bırakan straplez veya Madonna yaka bir sarı elbise seçtiyseniz, kolye en önemli tamamlayıcı aksesuarınız olmalıdır. Halter yaka veya sıfır yaka bir abiye tercih ettiyseniz ise uzun sallantılı küpeler giysinizi güzelleştirecek önemli detaylardan olacaktır. Sarı abiye elbisenizi hangi aksesuarlarla tamamlayacağınız, sizin kendiniz nasıl hissetmek istediğinizle doğrudan ilgilidir. Bu sebeple kendinizi tanıyıp, seçimlerinizi özgürce yapabilirsiniz.

 Sarı Abiye Elbise Fiyatları

Sarı abiye elbiseler, her dönem sıklıkla tercih edilen zamansız parçalardandır. Bu sayede her modaya uygun bir sarı gece elbisesi bulmak mümkündür. Sarı elbiselerin fiyatları, üzerindeki detaylara, kumaşın cinsine ve kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. El işçiliğiyle üretilen taş ve pul payet detayları olan sarı elbiselerin fiyatları, daha sade modellere kıyasla maliyetli olabilmektedir. Ancak her biri tek tek işlenen bu elbiseler, her dolapta bulunması gereken kurtarıcı parçalardandır. Aksesuar detaylarının olmadığı sade elbiselerin fiyatları ise kumaşın kalitesine göre farklılıklar gösterir. Saten ve tül kumaşla üretilen sarı renk abiyeler, viskon kumaşlara göre daha maliyetli olabilmektedir. Satenin yapısı ve kullanılan tülün miktarı da sarı abiye fiyatlarını etkilemektedir. Sizlerde bütçenize en uygun sarı abiye modelleri için Egelin’in abiye ana kategorisinde yer alan sarı abiye kategorisine girip, bütçenize uygun sarı abiye modelini seçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR