Yeşil Abiye

Fransızca bir kelime olan abiye; parlak ve göz alıcı bir görünüme sahip elbise anlamına gelir. Abiye elbise genellikle nişan, düğün, kına gecesi gibi özel günlerde, davetlerde veya mezuniyet eğlencelerinde mezuniyet elbisesi olarak sıklıkla tercih edilir. Şık ve asil bir görünüme sahip yeşil abiye elbiseler, farklı tasarım ve tonlara sahiptir. Kısa, uzun, balık model, tesettür, büyük beden gibi alternatifleri bulunan abiye elbiseler, unutmak istemeyeceğiniz günlerinizi adeta taçlandırır. Farklı renk ve model seçenekleri, yaşınıza uygun ve tarzınızı yansıtan yeşil abiye seçimi yapmanızı kolaylaştırır. Size en uygun yeşil abiye modelini ve rengini, vücut tipiniz, ten renginiz ve aksesuarlarınıza göre seçerek kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yeşil Abiye Elbise Seçimi

Yeşil abiye elbiseler genellikle pul, taş işlemeleri ve dantel kullanımı gibi özellikleri ile dikkat çeker. Yırtmaç, dekolte, kol detayı gibi tasarım özellikleriyle zenginleştirilen yeşil abiye modelleri, özel günlerde tarzınızı en iyi şekilde yansıtır. Dekolteli ve yırtmaçlı modelleri tercih etmiyorsanız, tesettür yeşil abiye modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yeşil abiye elbise tasarımlarında genellikle saten kumaş tercih edilir. Parlak ve kaygan bir yapıya sahip olan saten kumaş, zarif bir görüntü sunar. Sık bir şekilde dokunan saten kumaşlar, ince, hafif ve bir o kadar da dayanıklı bir yapıya sahiptir. Saten kumaş, hafif yapısı sayesinde elbiseyi taşımanızı kolaylaştırır ve iç göstermez.

Yeşil abiye elbiseler tasarlanırken genellikle incelikleri olan detaylara yer verilir. Özenle tasarlanan tül, taş, pul, payet nakış gibi detaylar, hayatınızda yalnızca bir kez yaşayacağınız özel günlerde, tarzınızı yansıtmanıza, yaşadığınız günü daha da özel kılmanıza yardımcı olur. Kıyafet seçiminde sade bir tarzı benimsiyorsanız, abiye seçiminizi daha az detaya sahip sade görünümlü modeller arasından yapabilirsiniz. Abiye elbiseler, her biri farklı özellikler taşıyan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu sayede her zevke hitap eder.

Vücut Tipine Göre Yeşil Abiye Elbise Modelleri

Yeşil abiye elbise seçimlerinde memnun edici bir sonuç elde edebilmeniz için, vücut yapınıza uygun modelleri tercih etmeniz çok önemlidir. Bazen size hiç yakışmayacağını düşündüğünüz bir abiye elbise, vücut yapınıza uyumlu olduğu için üzerinizde çok güzel durabilir.

İnce bele ve geniş kalçalara sahipseniz, elbisenin üst kısmının dikkat çekici detaylara sahip olması gerekir. Üst kısmında dantel, pul gibi işleme detayları bulunan, farklı kol tasarımına, yaka ve sırt dekoltesine sahip yeşil abiye modelleri, odak noktasını farklı bir yöne çekerek, kalça genişliğinizi kamufle eder.

Yeşil straplez abiye modelleri, omuzları açıkta bıraktığı için dar omuza sahip olanlar için uygun bir seçimdir. Omuzları açıkta bırakan abiyeler, omuzlarınızın olduğundan daha geniş görünmesine yardımcı olur. Omuz ve kol kısmında fırfır detaylar bulunan modeller de kalça genişliğiniz ile omuz genişliğiniz arasında bir denge oluşmasını sağlar. Eğer dar omuzlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, kıvrımlı ve gösterişli tasarıma sahip düşük omuzlu yeşil abiye modellerini de tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Geniş omuzlara, kalın bir bele sahipseniz ve vücudunuzun alt kısmı üst kısmından daha ince ise, göğüs altından başlayarak genişleyen yeşil elbiseleri tercih edebilirsiniz. Göğüs altından başlayarak genişleyen yeşil abiyeler, bedeninizin üst kısmı ile alt kısmını dengeler. Ayrıca dikkati bacaklarınıza ve ayakkabı seçiminize yoğunlaştıracak etek boyu kısa modeller de, sizin için doğru bir seçim olabilir.

Omuz ve kalça genişliğiniz benzer, beliniz inceyse balık kesim yeşil modelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Balık kesim yeşil modelleri, ince belinizi ortaya çıkararak size zarif bir görünüm kazandırır. Balık kesim yeşil abiyeleri tarzınıza uygun bulmuyorsanız, göğüs altından genişleyen A kesim, etek boyu uzun, yırtmaçlı veya etek boyu kısa modelleri de tercih edebilirsiniz. Vücudunuzun kıvrımlarını gizlemek istiyorsanız, bol kesime sahip yeşil abiyelerden yardım alabilirsiniz. Bol kesim abiyelerde doğru ölçüyü yakalayamadığınız takdirde, olduğunuzdan daha kilolu görünebileceğinizi de unutmamalısınız.

Omuzları ve bacakları açıkta bırakan yeşil abiye modelleri, dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar için uygundur. Etek boyu kısa ve bacakları direkt açıkta bırakan tasarımları kendinize yakın hissetmiyor, etek boyu uzun yeşil elbiseleri beğeniyorsanız, yırtmaçlı modellere yönelebilirsiniz. Yüzücü tipi, düz kesim ve sırtı açıkta bırakan abiyeler, dikdörtgen vücut üzerinde oldukça estetik görünür. Ayrıca göbek bölgenizi kamufle etmeye ihtiyaç duymuyorsanız alt üst ayrı çift parçalı abiye tasarımlarına da göz atabilirsiniz.

İşi şansa bırakmak istemiyor ve doğru bir yeşil abiye seçimi yapmak istiyorsanız, boyunuzun uzunluğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Kısa boylu olduğunuzu düşünüyorsanız, diz altı modeller boyunuzun olduğunuzdan daha kısa görünmesine neden olabilir. Midi boy ve mini elbiseler, bacak boyunuzun uzun görünmesine yardımcı olur. Önü kısa arkası kuyruklu elbiseler de tercih edebileceğiniz tasarımlar arasındadır. Uzun boylu olduğunuzu düşünüyorsanız, etek boyu uzun yırtmaçlı modellerle bacak boyunuzu ortaya çıkararak zarif bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Su Yeşili Abiye Modelleri

Renkler hayatımızın her alanında olduğu gibi, kıyafet seçimlerinde de önemli bir etkiye sahiptir. Her renk, etrafına farklı bir enerji yayar. Mint yeşili olarak da anılan su yeşili abiyeler, son dönemlerin trendleri arasındadır. Yüksek enerjiye sahip bir renk olan su yeşili, taze ve soft görünüme sahip olmasının yanı sıra, bir o kadar da göz alıcı ve dikkat çekicidir. Özel günlerinizde tercihinizi su yeşili abiyeden yana kullanırsanız adeta renk ile bütünleşir, enerjik, canlı ve taze bir görünüme kavuşursunuz. Elbisenin renginden aldığınız bu enerji, girdiğiniz ortamdaki diğer insanlara da yansıyarak beğeni kazanmanızı sağlar.

Su yeşili abiye elbise seçiminizi isterseniz uzun, isterseniz kısa modeller arasından yapabilirsiniz. Etek boyu kısa olan abiyeler, genç ve dinamik bir görüntüye sahiptir. Bu yönüyle mezuniyet eğlenceleri vb. günlerde kullanıma uygundur. A kesim modele sahip uzun abiye elbiseler, şık kol detaylarına, zarif sırt dekoltesine, parlak işlemelere sahiptir. Etek kısmının tül oluşu, elbiseye hareket kazandırır. Farklı omuz detayları bulunan desenli kumaşa sahip modeller, düz renk abiyelere göre daha az işlemeye sahiptir. Kumaşın deseni ve desen içerisindeki renklerin birbiriyle uyumu, elbiseye gerekli olan hareketi ve kimliği kazandırır. Sade tasarıma sahip düz veya pileli abiyelerin sahip olduğu sim detaylar ise özel günlerinizde ışıl ışıl görünmenizi sağlar. Sade tasarım; parlak, kıvrımlı ve pileli görüntü ile dengelenir. Su yeşili kısa model abiyeler kemeri, sırt dekoltesi ve göğüs detayları gibi zarif özellikleriyle dikkat çeker. Üst kısmı tam oturan etek kısmı hareketli elbiseler, vücut ile uyum sağlar ve estetik bir görünüm sunar. Vücut tipinizi ve tarzınızı göz önünde bulundurarak, kalem abiye modellerini de inceleyebilirsiniz. Bacakları açıkta bırakan kısa abiye tercihlerinde, ayakkabı seçimi büyük önem kazanır. Yeşil abiye elbise ve şıklığınızı tamamlayacak diğer aksesuar seçimlerinizle, özel günlerinizin yıldızı olabilirsiniz.

Zümrüt Yeşili Abiye Modelleri

Zümrüt Yeşili, abiye elbise söz konusu olduğunda aranan ve sevilen bir renktir. Özellikle saten gibi parlak kumaşlar kullanılarak tasarlanan zümrüt yeşili abiyeler, iddialı ve göz alıcı bir görünüme sahiptir. Baskın bir renk olan zümrüt yeşili, soft renklerle kombinlendiğinde yumuşak bir geçiş sağlanmış olur. Bu sayede kombinin baskın parçası elbise olacak ve tüm detaylarıyla kendini gösterecektir. Kombininize ait tüm aksesuarların dikkat çekici olmasını tercih ediyorsanız, elbisenizi kontrast renkler içeren aksesuarlarla da tamamlayabilirsiniz.

Asil işlemelere sahip abiyeler, oldukça estetik görünür. Zümrüt yeşili, dantel ve parlak detayların en çok yakıştığı renkler arasında yer alır. Uzun kol, kısa kol, askılı, tesettür model gibi alternatifleri bulunan, birbirinden zarif zümrüt yeşili abiyeler arasından tarzınıza uygun olanı seçerek, kombinlemeye başlayabilirsiniz.

Petrol Yeşili Abiye Modelleri

Çam yeşili ile benzer renk tonlarına sahip petrol yeşili, yeşilin en koyu tonlarından biridir. Klasik olandan vazgeçemeyen ama aynı zamanda hayal ettiği şıklığı yakalamak isteyenler, petrol yeşili abiyelere yönelebilir. Dengeyi ve gücü simgeleyen petrol yeşili abiyeler, asil bir görünüm sergiler. Petrol yeşili abiyelerin farklı şekilde tasarlanmış birçok alternatifi vardır. Farklı detaylar, abiyelerin farklı yaş gruplarına hitap etmesini kolaylaştırır. Petrol yeşili abiyeler; dantel pul ve payet işlemeler; kol, sırt, yaka tasarımı, etek boyunun uzunluğu veya kısalığı gibi detaylarla bambaşka bir görünüme kavuşur. İşlemelerin dengeli dağılımı, cesur sırt dekoltesi ve yırtmaç kullanımı, petrol yeşili abiyenin genç yaş grubuna da hitap edebilmesine yardımcı olur. Abiyeler, farklılaştırılmış tasarımları sayesinde her yaş grubuna hitap eder. Dantel vb. detayları tercih etmiyorsanız, sade tasarıma sahip abiye modelleri arasından zevkinize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Koyu ve Açık Yeşil Abiyeler

Yeşil abiyeler, yeşilin birbirinden farklı renk tonlarına sahiptir. Gösterişli elbiseler, farklı şekillerde kombinlenerek en unutulmaz gecelerde tüm zarafetinizle boy göstermenize yardımcı olur. Açık tona sahip yeşil, canlı ve bir o kadar da dikkat çekicidir. Yeşilin açık tonlarından biri olan fıstık yeşili, abiye tasarımlarında sıklıkla kullanılır. Farklı bir tarz elde etmek isteyenlerin tercihi olan fıstık yeşili abiyeler, doğru şekilde kombinlendiklerinde sıradışı ve şık bir görüntü elde etmenizi sağlar. Straplez, balık tasarım, uzun veya kısa gibi alternatifleri bulunan fıstık yeşili abiyeler, özel gecelerinizde adeta bir yıldız gibi parlamanızı sağlar.

Yeşilin koyu tonlarından olan haki yeşil, açık tonlara göre daha durgun bir renktir. Haki yeşil abiyeler, farklı renklerle kolaylıkla kombinlenebilir. Abiye seçiminde sadelikten yana iseniz ve risk almayı sevmiyorsanız, haki yeşil veya yeşilin daha koyu tonlarına sahip elbiseleri tercih edebilirsiniz. Saten ve benzeri parlak kumaş tercih edilerek tasarlanan haki yeşil abiyeler, kumaşından aldığı ışıltıyı etrafına yansıtır. Dantel detaylar kullanılan volanlı abiyeler ise, elbiseye kimlik kazandırır ve tarımı ilgi çekici hale getirir.

Günümüzde koyu tona sahip yeşil renk abiyeler, kaftan altına giymek için gelinlerin de tercih ettiği abiyeler arasındadır. Zarif detaylarla zenginleştirilmiş yeşilin koyu tonlarına sahip abiyeler, iri taşlı takılarla ve gold renk ile uyum sağlayan renklerdendir. Bu yönüyle kına gecesi organizasyonlarında, gelinlerin tercih ettiği trend renkler arasında yerini almıştır. Gecenin geri kalanında kaftan çıkarılarak, göz alıcı yeşil abiye ile geceye devam edilir.

Yeşil Saten Abiye Elbise Modelleri

Saten, parlak bir görünümde yumuşak bir kumaş türüdür. Genelde ipek, polyester ve naylon kullanılarak üretilir. Yeşilin birbirinden farklı tonlarıyla saten kumaşlı elbiseler gece gezmelerinde ve özel günlerde sizi ilgi odağı yapar.

Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi

Doğayı, sakinliği, baharı ve tazeliği simgeleyen yeşil renk, günlük kıyafetlerde olduğu gibi abiye elbiselerde de tercih edilen başlıca renkler arasındadır. Farklı renk tonları bulunan yeşil renk abiye elbiseler, pozitifliğin bir ifadesidir. Desenli, tüllü dantelli, yırtmaç detaylı, straplez, askılı uzun ve kısa gibi alternatifleri bulunan elbise modellerini, mezuniyet gecesi, nişan, düğün, davet gibi tüm özel günlerde tercih edebilirsiniz. Kolayca kombinlenen yeşil renk elbiseler, genellikle bütün ten renkleri ile uyum sağlar. Başta mint yeşili, fıstık yeşili, zümrüt yeşili, su yeşili, petrol olmak üzere yeşilin açık ve koyu tonlarına sahip elbiseler arasından, tarzınızı en iyi yansıttığını düşündüğünüz modeli tercih edebilirsiniz. Abiye seçimlerinde düz renk tercih etmiyor, hareketli ve farklı bir tarz arayışı içine giriyorsanız,renk geçişli veya farklı renk tonlarıyla bütünleşmiş desenli tasarımları da tercih edebilirsiniz.

Yeşil Abiye Kombin Önerileri

Yeşil abiyelerinizi, seçtiğiniz renk tonunu göz önünde bulundurarak doğru aksesuar seçimleriyle kolayca kombinleyebilirsiniz.

Su yeşili abiyeler, pudra, gri, pembenin açık tonları, vizon tonlarına sahip ayakkabı, çanta ve takılar kullanılarak kombinlenebilir. Pudra tonları, su yeşili gibi enerjik ve soft bir renktir. İkisi birlikte kullanıldığında, gözü yormayan stil sahibi bir bütünlük elde edilebilir.
 Zümrüt yeşili; lilanın baskın olmayan tonları, siyah, bordo, gibi renklerle birlikte kullanılabilir. Soft lila tonları, zümrüt yeşili abiyenizin kendini tüm ihtişamıyla göstermesini sağlar. Gold tonları ile yumuşak ve zarif bir bütünlük sağlayabilirken bordo tonları ile ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlarınızı da ön plana çıkabilirsiniz.
Siyah, sarı ve yeşilin birleşiminden oluşan petrol rengi, metalik gri, gold, krem, vizon, yavruağzı, sarının koyu tonları, gül kurusu, siyah gibi renklerle kombinlenebilir. Gold ve metalik gri detaylar, tarzınıza hoş bir ışıltı katar. Krem, vizon gibi renkler, elbisenizin daha ön planda olmasını sağlar. Yavruağzı, gül kurusu çanta ve ayakkabılar, aynı renge sahip taşlı takılar ile birlikte kullanılabilir.
Metalik gri, rose tonlarına sahip ayakkabı, çanta ve takılar fıstık yeşili abiyelerle çok güzel bir görüntü oluşturur. Haki yeşil tonları, siyah aksesuarla birlikte asil bir tarz yaratmanıza yardımcı olur. Yeşil renge sahip abiyelerinizi farklı renklere sahip aksesuar ve takılar kullanarak birçok şekilde kombinleyebilirsiniz.
Yeşil Abiyeler İçin Doğru Aksesuar ve Takı Seçimi
Yeşil renk baskın olan desenli kumaş veya renk geçişleri olan kumaş kullanılarak tasarlanan abiyeleri kombinlerken, düz ve soft renklere sahip çanta, ayakkabı ve takılar tercih edebilirsiniz. Desenli tasarıma sahip abiyeleri, desenli aksesuar ve takılarla tamamlamaya çalışmanız, karmaşık bir görüntü yaratacağı için istediğiniz şıklığı yakalamanızı zorlaştırabilir. Desenli ve renk geçişine sahip abiye, tek başına hareketli ve güçlü bir parçadır. Bu nedenle kullanılan tamamlayıcı unsurların elbisenin biraz gerisinde kalması gerekir. İlk bakışta göze çarpan, kumaşının deseni ve abiyenin tasarım detayları olmalıdır. Desenli kumaş kullanılarak üretilen abiyeler, omuz, sırt veya kol özellikleri ile de ön plana çıkıyorsa, takı seçiminizi daha minimal ve küçük taşlı modeller tercih ederek yapabilirsiniz.

Etek boyu kısa yeşil abiye modellerini tercih ediyorsanız ve bacak boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız, bilek kemeri olmayan ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bilek kemerli ayakkabılar, bacak boyunuzu keserek daha kısa görünmesine neden olabilir. Bilek kemersiz ve yalnızca parmaklarınızı kapatan bir ayakkabı, bacak boyunuzun daha bütün görünmesini sağlar.

Dantel, pul ve sim detayları bulunan, volanlı, kemerli veya fırfır detaylı yeşil abiye elbiseler tercih ediyorsanız, kullandığınız diğer aksesuarların daha küçük yapıya sahip olması gerekir. Dikkat çekici ve büyük görünen takılar, elbisenin detayları ile bir arada olduğunda gözü yoran bir görüntü oluşmasına neden olabilir.

Yeşil abiye seçimlerinizi sade tasarıma sahip düz modeller arasından yapmayı düşünüyorsanız, daha gösterişli takılar, taşlı çanta ve ayakkabılar kullanabilirsiniz. Sade yeşil abiyeler, genellikle kullanılan aksesuar ve takılarla hareketlendirilmeye ihtiyaç duyar. Örneğin saten kumaş kullanılarak tasarlanan düz bir abiye, taş detaylara sahip gold bir ayakkabı ve çanta kullanımıyla bambaşka bir görünüme kavuşur. Gold renge sahip kolye, küpe ve bileklik kullanımı ise şıklığınıza şıklık katar.

Yeşil Abiye Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Haki yeşili bir abiye tercih ediyorsanız krem rengi bir ayakkabı ilk akla gelen olacaktır. Haki yeşil bir elbisenin altına beyaz ve saman sarısı ayakkabı da zarif ve şık duracaktır. Asker yeşil elbise, beyaz ayakkabı kombiniyle tüm ilgiyi üzerinize toplamanızı sağlayacaktır.

Koyu yeşil soğuk bir renktir. Bu nedenle soğuk renkteki ayakkabı ile kombin etmekten uzak durmalısınız. Koyu yeşil elbisenin en uyumlu olduğu ayakkabı rengi siyahtır.

Zümrüt yeşili bir abiye giyecekseniz ekru ve saman sarısı renkli bir ayakkabı kullanabilirsiniz. Zümrüt yeşili elbiselerde dore rengine sahip ayakkabılar da seçilebilir. Açık havada organize edilen bir etkinlikte iseniz krem renginde ayakkabı da kullanabilirsiniz.

Siz de birbirinden güzel yeşil abiyelerden zevkinize hitap edeni tercih ederek özel günlerinizi unutulmaz kılabilirsiniz.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR