Kadife Abiye 

Kumaş olarak kalın bir yapıya sahip olduğu için sonbahar ve kış ayları geldi mi kadife abiyeler dikkat çekmeye başlar. Geçmişten beri popüler olan bu elbiselerin modası hiçbir zaman geçmemekle beraber günümüze uyarlanan modelleriyle de göz kamaştırır. Eski yıllarda kadife abiyeler büyük yaş grupları tarafından daha çok tercih edilirdi. Günümüzde gençler de çok beğenerek kadife kumaş abiyeler kullanır. Modellerin dinamikleşmesi de gençler arasında popülerleşmeye başlamasının sebepleri arasında yer alır. Her renk seçeneğine sahip olan kadife giyim ürünlerine rahatlıkla ulaşılabilir. Muhafazakâr giyime uygun seçenekleri olduğu gibi dekolteli çeşitleri de üretilmektedir. Kalın bel hattı olan kişiler beli saran modeller tercih ettiğinde fazlalıkları daha da ön plana çıkacağı için rahatsızlık duyabilir. Veyahut vücudunda rahatsız olduğu kısım bacakları olan kişiler bacak dekolteli bir kıyafetin içinde huzurlu hissetmeyebilir. Kişi elbiseyi almadan evvel ten rengiyle uyumuna ve vücut şekline uyum sağladığına dikkat etmelidir. Bu kıstaslara göre kendinize en çok yakışacak olan kadife abiye çeşitleri kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Kadife Abiye Modelleri

Kadife abiyeler hem sade hem de gösterişli seçeneklere sahiptirler. Göğüs dekolteli simli kadife elbise düğün ya da nişan gibi organizasyonlara katılırken tercih edilebilir modeller arasındadır. Uzun elbise sevenler kuyruklu modelleri de tercih edebilirler. Yandan kuyruklu kadife abiyeler tam boy olup tek bir yandan daha uzun bırakılmış modellerdir. Estetik durmakla beraber alışılmışın dışında olduğundan ötürü de çok sevilir ve günümüzde çok talep görür. Derin v yaka kadife abiye çeşitleri de modern abiyeler arasında yerini alan bir modeldir. Önemli akşam yemeklerinde ya da davetlerde sade bir şıklık katan bu model kolay bir şekilde asil görünmeye yardımcı olur. Kına gecesi için gelinler kırmızı ya da bordo kadife elbise kullanmayı tercih edebilirler. Özellikle kış aylarında evlenen gelinler için oldukça iyi bir tercihtir. Sıcak tutmakla beraber şık görünmeyi de kolaylaştırır. Gideceğiniz yere göre kadife elbiseler almadan evvel özen göstermeniz gereken çeşitli kıstaslar vardır. 

Kadife Abiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbisenizi satın almadan evvel mutlaka vücut tipinizle uyumlu olup olmadığına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Her renkte bulunan kadife abiye çeşitlerinin ten renginizle uyum sağlıyor olması da daha şık görünmeniz için küçük bir püf noktasıdır. Eğer çok esmerseniz siyah kadife abiye elbise yerine daha açık tonlara yönelebilirsiniz. Açık tenliyseniz saks ya da lacivert kadife elbise size çok yakışabilir. Bedenli olarak satılan bu abiyeleri alırken mutlaka kendi bedeninizle denk olup olmadığına bakmanız daha uygun olacaktır. Bununla alakalı olarak standart beden tablosunu baz alarak da alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Vücut şekillerini ele aldığımızda elma vücut tipi için kadife abiye seçimi yapıldığında en uygun tercih A kesim kadife elbiseler olacaktır. Elma vücut şeklinde vücudun üst kısmı alt kısmına oranla daha geniştir. Kalçalar da geniş olmakla beraber bacaklar bu iki bölgeye nazaran ince kalır. Bu eşitsizliği dengelemek için A kesim modeller gibi bel üstü geniş ve bol kadife elbiseler de giyilebilir. Eğer dekolte giymeyi seven biriyseniz bacak dekolteli abiye de tercih edebilirsiniz. Kum saati vücut tipi en ideal vücut tipidir ve her türlü modeli de taşıyabilir. Bu vücut şeklinde bedenin omuz kısmıyla kalça kısmı birbirine eşittir. Bel ise omuzlar ve kalçalara nazaran incedir. Kum saati vücuda balık kadife elbise modelleri oldukça yakışacaktır. Küçük ya da normal göğüslere sahip olup ince bele ve geniş kalçalara sahip olan kişilerin vücut tipi armut vücut tipidir. A kesim modeller yine bu vücut formuna sahip kişiler için en ideal seçim olacaktır. Düz vücut olarak da bilinen dikdörtgen vücut tipine sahip kadınlar küçük göğüslere ve eşit genişlikte kalçalara sahiptir. Bel de aynı şekilde göğüsler ve kalçayla eşit şekilde olur. Yani bel oyuntusu bulunmaz. Dikdörtgen vücut tipine düz kesim kadife abiyeler biçilmiş kaftan niteliğindedir. Uzun bacaklara sahip olup kısa bir gövdeye ve geniş omuzlara sahip olanlar ters üçgen vücut tipine sahiptirler. Dengeli bir görünüm yaratmak adına straplez yaka kadife abiye giyilebilir. Halter yakalı modeller de kullanılabilir. Çok zayıf kişiler eğer kadife abiye giymek istiyorsa hareketli kesimleri olan ve işlemelere sahip seçeneklere odaklanabilirler. Kendinize en uygun olan abiyeyi seçtikten sonra geriye onu uygun parçalarla tamamlamak kalır.

Kadife Abiye Nasıl Kombinlenir

Kadife abiye elbise seçildikten sonra onu tamamlayan en önemli unsurlar sırasıyla saç, makyaj, takı ve aksesuar seçimleridir. Saç seçiminizi eğer elbisenizin sırtı dekolteliyse açık olarak tercih edebilirsiniz. Halter yaka kadife elbiseler topuz saçlarla oldukça iyi bir görünüm ortaya çıkarır. Makyajınızı genel olarak nude tonlarda kullanabilirsiniz. Gideceğiniz yere göre simli ya da taşlı küçük el çantası kullanabilirsiniz. Dilerseniz küçük omuz çantası da tercih edebilirsiniz. Kadife abiye modelleri mini simli el çantalarıyla tamamlayıcı bir görünüme kavuşur. Eğer gümüş renk bir çanta kullanacaksanız kadife elbiseye ayakkabı olarak burnu açık gümüş ayakkabı kullanabilirsiniz. Tamamen siyah ve burnu açık olan diğer modeller de tercih edebilirsiniz. Eğer açık ayakkabılardan hazzetmiyorsanız kapalı topuklu ayakkabılar kullanabilirsiniz fakat açık ayakkabıların daha modern bir hava kattığını belirtmek gerekir. Elbiseniz yakası açık bir modelse mutlaka kolye takmanız önerilir. Topuz saçlar söz konusuysa irili küpe çeşitleri kullanabilirsiniz. Siyah elbisenizle zümrüt yeşili iri küpeler oldukça yakışacaktır. Kırmızı ya da yeşil tonlarda bir elbise tercihi yaptıysanız kullanacağınız takı pırlanta olabilir. Yakıştırdığınız ve gözünüze hoş gelen her aksesuarla elbisenizi rahatlıkla kombin edebilirsiniz. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR