Pelerinli Abiye

Pelerin, abiyelere ekstra şıklık, özgüven ve stil katan en havalı tasarım modelleri arasında yer alır. Egelin, kol, bel veya arka kısımda yer alan pelerinler ile abiyelerin daha görkemli ve göz alıcı görünmelerini sağlar. Pelerinli abiye modelleri tasarımdan kaynaklanan ihtişam gereği gala, kırmızı halı, resepsiyon, balo ve düğün gibi önemli etkinlikler için mükemmeldir. Genellikle tül veya şifon tarzı uçuşan kumaşlardan oluşan pelerinler, dört mevsime uygun çeşitli stil, renk ve dokularda sunulur. Siz de bir sonraki davete süper kahraman edasıyla damganızı vurabilmek için en havalı ve şık egelin pelerinli abiye modellerine göz atabilirsiniz.

En Şık Pelerinli Abiye Modelleri

Pelerinli abiye modelleri, üst gövde, kol veya arka beden kısmında yer alan ek bir kumaş katmanına sahip tasarımlardır. Elbise ile aynı veya şifon ve tül gibi hafif kumaşlardan yapılan pelerinler, tasarımın ayrılmaz bir parçası olarak ekstra şıklık ve ihtişam katar. Ekstra kumaş katmanı vücudun gizlenmesini sağladığı için tesettür abiye koleksiyonlarında da sıklıkla tercih edilir. Pul, payet, taş, fırfır, sim, dantel ve benzeri ayrıntılardan oluşan pelerinli abiyeler düğünden mezuniyete ve baloya kadar tüm resmî veya yarı resmî etkinliklerde tercih edilebilir. Siz de önümüzdeki günlerde planladığınız önemli bir davet veya kendi törenleriniz için elbise arayışındaysanız pelerinli abiye koleksiyonundaki öne çıkan modellere göz atabilirsiniz.

Kolları Pelerinli Abiye

En yaygın tercih edilen modeller arasında yer alan kolları pelerinli abiye çeşitleri, modern tasarımlarıyla her kadına ihtiyaç duyduğu şıklığı kazandırır. Hem maksi hem de mini veya midi abiyelerde tercih edilen pelerin şeklindeki kol detayları, gece partileri, kokteyller, balo, mezuniyet, açılış, düğünler ve diğer resmî etkinlikler için mükemmeldir. Vücudun kol kısmında serbestçe akan bir siluete sahip dantelli, saten, ipek, organze, şifon veya tül abiyeler sofistike şıklığa kavuşmanıza yardımcı olur. Bazı durumlarda abiyelerin yalnızca kol kısımlarında tül veya şifon gibi kumaşlardan ekstra pelerin detayları yer alabilir.
Mini veya midi boydaki tasarımlar, yarı resmî etkinlikler veya eğlenceli davetler için son derece idealdir. Canlı renkler, ışıltılar ve fırfır detaylar, kolların daha dikkat çekici ve şık görünmesini sağlar. Maksi boydaki kolları pelerinli elbiseler ise özel resepsiyon, balo, kırmızı halı ve benzeri resmî etkinliklerde adeta kraliyet ailesinin bir üyesi kadar zarif ve elegan bir duruş sergilemeniz için tercih edilebilir.

Belden Pelerinli Abiye

Belden pelerinli abiye modelleri, orta kısımdan itibaren silüetiniz üzerinde akan ek bir parçayla gelir. Bu tarz modeller özellikle bel ve basen kısmındaki fazlalıkları gizledikleri için armut veya elma vücut tipine sahip kadınlar tarafından tercih edilir. Genellikle maksi boydaki tasarımlar, derin v dekolte, kalın askı, straplez veya uzun kollu tasarımlardan oluşabilir. Tesettür abiye koleksiyonlarındaki belden pelerinli elbiseler, hakim yaka ve uzun kollu olarak resmî etkinlikler için son derece idealdir.
Yürüdüğünüzde arkanızda ek bir katman olarak sizi takip eden pelerinler, ek bir etek şeklinde belin çevresini sarabilir. Dantel ve güpür işlemelerden oluşan pelerinler ise özellikle nişan ve benzeri etkinliklerde son derece ihtişamlı ve lüks bir silüete kavuşmanızı sağlar. Etkinliğin resmiyetine, mevsim koşullarına ve tarzınıza göre pastel tonlardan canlı renklere ve desenlere kadar pek çok farklı belden pelerinli abiyeyi koleksiyonunuza katabilirsiniz.

Arkası Pelerinli Abiye

İmparatorluk zarafetini ve klasını taşıyan arkası pelerinli abiye modelleri, özellikle gala, balo, kırmızı halı, nişan veya resmî resepsiyonlar için idealdir. Omuzun arka kısmından itibaren elbiseye ilave edilen pelerinler, her adımda benzersiz bir stil ve şıklık sunmanızı sağlar. Payetli, taşlı, saten, dantel, kadife, ışıltılı, simli ve daha pek çok farklı abiye üzerinde yer alan pelerin, vücudun arka kısmından itibaren silüetinizi son derece zarif gösterir.
Uzun kollu ve maksi boy pelerinli abiyeler, ekstra bir katman rolü üstlendiğinden tesettür koleksiyonlarında da sıklıkla tercih edilir. Pelerinli balık abiye modelleri ise hatlarınızı geri planda tutarak daha rahat bir şekilde kullanmanızı sağlar. Siz de ışıltı, taş, işleme, fırfır ve daha pek çok farklı detayla süslenen pelerinli abiyeleri seçerek dans pistinden kırmızı halıya kadar her türlü davette tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

Pelerinli Abiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pelerin, tasarıma doğru şekilde eklendiğinde ekstra ihtişam, lüks ve zarafet katan abiyelere dönüşebilir. Ancak her kadının vücudu ve her davetin kıyafet kuralı farklı olduğundan pelerinli gece elbisesi seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Siz de bir sonraki davet için pelerinli abiye modellerini tercih etmek istiyorsanız aşağıdaki tüyolara dikkat edebilirsiniz.

  • Vücudunuza Uygun Pelerinli Tasarımları Seçin: Pelerin, elbiseye bitişik bir ek katman olarak vücudunuzdaki fazlalıklarınızı kapatma rolü üstlenir. Bu doğrultuda pelerinli abiye modelleri seçerken saklamak istediğiniz bölgeleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Örneğin; göbek bölümünü kamufle etmek istiyorsanız belden pelerin abiye sizin için idealdir. Tüm silüetinizin saklanması için ise arkadan pelerinli elbiseleri seçebilirsiniz.
  • Davetin Elbise Koduna Dikkat Edin: Black-tie olarak da bilinen resmî törenler, pelerinli elbiseleri tercih etmek için mükemmeldir. Ancak bu tarz etkinliklerde siyah pelerinli elbiseleri seçmek ve olabildiğince yalın tasarımları tercih etmek gerekir. Nişan, kırmızı halı, gala veya balolarda ise herhangi bir elbise kodu yoksa payetli, taşlı, simli, desenli veya renkli olarak daha esnek seçim yapabilirsiniz.
  • Kumaş Türüne Odaklanın: Pelerin, vücudunuza bağlı bir akıcılık sunduğundan tül, şifon ve organze tarzı daha hafif kumaşlardan oluşması önemli. Elbisenizin kumaş türü ne olursa olsun daha şık, lüks ve konforlu bir stil için akışkan malzemelerden oluşan pelerinli abiyeleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.
  • Mevsim Koşullarına Göre Seçim Yapın: Pelerinli abiyeler, dört mevsim kullanılabilecek kadar çok yönlü ve şık tasarımlardan oluşur. Ancak her mevsim kullanılması gereken doku, stil ve renk farklıdır. Kış veya sonbahar aylarında pul, payet, dantel, tafta ve kadife kumaşlardan oluşan uzun kollu pelerinli abiyeler öne çıkar. Yaz veya ilkbahar mevsiminde ise saten, ipek, tül ve şifon gibi hafif kumaşlardan oluşan askılı veya kısa pelerinli abiyeleri seçebilirsiniz.

Pelerinli Abiyeler Nasıl Kombinlenir?

Pelerinli abiye elbiseleri nasıl kombinlemeniz gerektiği tarzınıza, ruhunuza, davet türüne, mevsime ve tasarımın özelliklerine göre değişebilir. Ancak pelerinli abiyeler genel olarak sofistike ve elegan bir şıklık sunduğundan aksesuar, ayakkabı ve çanta seçimlerinizde bu temayı korumanız son derece önemlidir. Özellikle resmî davetlerde pelerinli abiyeleri tercih ettiğinizde inci, zümrüt, zirkon veya yakut gibi doğal olarak şık ve sofistike aksesuarları kullanabilirsiniz. Parti, kokteyl veya mezuniyet tarzı etkinliklerde ise minimalist gold veya gümüş aksesuarları zarif topuklu ayakkabılarla birleştirmeyi deneyebilirsiniz. Çanta ve ayakkabı seçiminde zarafeti sürdürmek için ton sur ton stili kullanabilir veya nude tonlarla klasik tarzı yakalayabilirsiniz.
egelin, tarzınız ne olursa olsun kendinizi son derece özel, havalı ve şık hissedebileceğiniz her tarza uygun pelerinli abiye modelleri sunar. Siz de her türlü davette sofistike ve ilham verici bir stile kavuşmak için hayalinizdeki pelerinli abiye modellerini egelin ayrıcalıkları ile hemen satın alabilirsiniz.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR