2023 Abiye Elbise Modelleri

Genellikle nişan, düğün, mezuniyet geceleri, kokteyl ve gece davetlerinde tercih edilen elbiseler, 2023 yeni sezon abiye tasarımlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Her yıl farklı renk, tasarım ve detaylarla ön plana çıkan abiye elbiseler, her gardıropta bulunması gereken başlıca kıyafetler arasında yer alır. Zevkinize uygun bir abiye elbise, farklı şekillerde kombinlenebilir ve en özel günlerinizi taçlandırır. Hayatınız için anlam ifade eden günleri unutulmaz kılmak isterseniz, zarif detaylara sahip 2023 yeni sezon abiye modelleri arasından tarzınızı yansıtan bir seçim yaparak, kombinlemeye başlayabilirsiniz.

En Şık 2023 Abiye Modelleri

2023 abiye modelleri arasında etek boyu uzun elbiseler ön plana çıkıyor. Desenli kumaş kullanılarak tasarlanan abiyelerin yerini, düz renk ve zarif detaylara sahip elbiselerin aldığı görülüyor. Yeni sezon abiye elbiselerin sahip olduğu omuz ve yırtmaç detayları, zarif bir görüntü elde etmenizi kolaylaştırıyor. Asimetrik kesim detayı ise tasarımlara hareket kazandırırken, vücut hatlarınızın daha orantılı görünmesini sağlıyor. Genellikle parlak kumaş kullanılarak tasarlanan 2023 yeni sezon abiye modelleri, ışıltılı görüntüsüyle göz dolduruyor. Göğüs ve sırt dekoltesine yer verilen elbiselerin, genellikle yüksek bel olarak tasarlanmış olmaları dikkat çekiyor. Yüksek bel tasarımlar, uygun bir topuklu ayakkabı ile de kombinlendiğinde, bacak boyunu olduğundan daha uzun gösterebiliyor.

Yeni Sezon Abiye Elbiseler

Özel gece davetleri, herkes için özenle hazırlanmayı gerektiriyor. Yeni sezon abiye modelleri, sahip olduğu tasarım detaylarıyla, gece davetlerinde ışıl ışıl parlamanıza ve tarzınızı en iyi şekilde yansıtmanıza yardımcı oluyor. 2023 abiye modelleri arasından balık ve önü kısa arkası uzun kesime sahip elbiseler, davetlerde tercih edebileceğiniz başlıca modeller arasında yer alıyor. Balık kesime sahip model, bel inceliğinizi ve vücut kıvrımlarınızı tam anlamıyla ortaya çıkarıyor. Önü kısa arkası uzun kesim, boyu olduğundan daha uzun göstererek zarafet sunuyor.

Davetlerde tercih edebileceğiniz yeni sezon abiyeler, omuz ve göğüs bölgesinde yer alan dantel detayların yanı sıra, kusursuz bir el işçiliği ile beğeni topluyor. Farklı kesim ve renkler, yeni sezonda da abiye tasarımların her yaş grubuna ve her zevke hitap etmesini kolaylaştırıyor. 2023 abiye modellerinden önü kısa, arkası uzun kesime sahip elbiseler, soğuk renklerle olduğu kadar sahip olduğu sıcak renklerle de dikkat çekiyor. Canlı renklere sahip abiyeler, cıvıl cıvıl görüntüleriyle, özellikle genç yaş grubunun beğenisini kazanıyor.

Yeni sezon abiye elbise modelleri arasında tam balık kesim elbise tercih etmeyenler için yarım balık kesime sahip elbiselerle birlikte, A kesim ve düz kesim elbise modelleri de yer alıyor. A kesim elbise, göğüs altından genişleyen bir yapıya sahip olduğu için göbek bölgesini kamufle edebiliyor. Yarım balık modeller, etek kısmındaki tasarım detaylarıyla ilgi odağı oluyor. Zayıf gösteren abiye elbise Modelleri koleksiyonunu inceleyin.

2023 Sezonuna Damga Vuracak Straplez Abiye

Genellikle her sezon  beğeni kazanan ve sıklıkla tercih edilen straplez abiye, pek çok farklı renk ve tasarımla dikkat çekmeye devam ediyor. Omuzları ortaya çıkaran tasarımlar, sahip olduğu dantel ve taş işlemelerle şık bir görünüm kazanıyor. Yeni sezon abiyelerde, desenli kumaş kullanılarak tasarlanmış straplez elbiseler, bel ve göğüs bölgesinde bulunan parlak detaylar ile dikkat çekiyor.

Sezonun trendi uzun etek boyu ve derin yırtmaçlar, straplez tasarımlarda da 2023 abiye modelleri arasında kendini göstermeye devam ediyor. Derin yırtmaç tercih etmeyenler, kısa yırtmaçlı modeller arasından da seçim yapabiliyor. Farklı renk alternatifleri sunan straplez elbiseler, en çok da pembe ve kırmızı renkleriyle dikkat çekiyor. Enerjinin rengi olan kırmızı, özel günlerde adeta bir yıldız gibi parlamanızı sağlıyor. Mor ve lila gibi soft renk seçeneklerine de erişebileceğiniz straplez abiye iş yemeği, nişan düğün merasimleri, mezuniyet eğlencesi gibi gece etkinliklerinde tercih edilebiliyor.

2023 Yeni Sezon Gece Elbiseleri

Yeni sezon abiye modellerinden gece elbiseleri, genellikle saten, simli ve benzeri parlak kumaş yapısı ve taş işlemelerle fark yaratır. Parlak detaylar, elbise seçiminizden tarzınızı yansıtan en küçük detaya kadar gece boyunca dikkat çekmenizi sağlar. Taş işlemeleriyle dikkat çeken gece elbiselerinin hem uzun, hem de kısa etek boyuna sahip modelleri, 2023 abiye modelleri arasında yer alıyor. Farklı renk tonlarına sahip elbiselerde, zarif detayların ve asimetrik kesimin kusursuz birlikteliği göze çarpıyor.

2023 Yeni Sezon Nişan Elbiseleri

Söz ve nişan gibi organizasyonlar, herkesin en şık halinde olmak isteyeceği organizasyonlar arasındadır. 2002 abiye modelleri arasında nişan ve söz organizasyonları için göze hitap eden birçok tasarım yer alıyor. Etek boyu uzun ve yırtmaçlı modellerde, zarif taş detayları dikkat çekiyor. Etek boyu uzun modeller arasında, mavi rengin diğer renklere oranla daha fazla ön planda olduğu görülüyor. Söz ve isteme elbisesi olarak etek boyu kısa modeller pek tercih edilmiyor. Yeni sezon abiye elbiseler arasında genellikle etek boyu uzun modellerin, kısa modellere göre ağır ve asil bir görünüme sahip olduğu düşünülüyor. Kısa elbise modellerini tarzına daha uygun bulanlar, önü kısa arkası uzun modelleri bu sezon nişan ve söz elbisesi olarak da tercih edebiliyor. Abiyenin uzun olan arka kısmı, sıradanlığı aşıyor ve sizi stil sahibi bir görünüme ulaştırıyor.

2023 Yeni Sezon Tesettür Abiye

2023 yeni sezon abiye modelleri arasında yırtmaçlı, dekolteli, kol ve etek boyu kısa abiyeler gibi birbirinden şık elbiseler yer alıyor. 2023 tesettür abiye trendi, sadelik şıklıktır anlayışını benimsiyor. Zarif kemerler, karpuz kol tasarımı, fırfırlı ve volanlı modeller büyük beğeni topluyor. Sade tasarımlardan hoşlananlar, etek kısmı zarif ve düz bir şekilde yere uzanan modelleri tercih ederken, farklı detaylardan hoşlananlar kat kat ve kıvrımlı etek kısmına sahip tasarımlara yöneliyor. Zarif pile kullanımları, tesettür abiyeyi daha genç bir tarza kavuşturuyor. Püskül detayları, elbiseyi durağanlıktan olabildiğince uzaklaştırıyor. Yeni sezon abiye elbiselerin bel, kol ve etek kısmındaki püsküller bir hayli dikkat çekiyor. Dantel, pul, payet ve sim detaylarının, 2023 tesettür abiye tasarımlarında son derece dengeli kullanıldığı ve gözü yormadığı görülüyor. Farklı kumaş yapılarına ve farklı tasarım detaylarına sahip modeller, her yaş grubuna hitap ediyor.

Şık Bir Görünüm İçin Doğru Abiye Seçimi

2023’ye damga vuracak birbirinden güzel yeni sezon abiye modelleri, en özel günlerinize anlam kazandırmak için sizleri bekliyor. Farklı tasarımlar, elbiselerin her vücut tipine uyum sağlamasını ve her zevke hitap etmesini kolaylaştırıyor. Hayal edilen şıklığı elde etmenin yolu, vücut tipi ile uyumlu abiye modelini tercih edebilmekten geçiyor.

 • 2023 abiye modellerinin gözde parçalarından olan tam balık veya yarım balık kesime sahip elbiselere ilgi duyuyorsanız, vücudunuzda kamufle etme ihtiyacı duyduğunuz bir bölge olmaması gerekiyor. Zenginleştirilmiş detaylara sahip balık kesim abiyeler, orantılı bir vücut yapısına sahipseniz sizi memnun edebilecek tasarımlar arasında yer alıyor. Tam balık kesime sahip abiyeleri uzun boylu olanlar daha iyi taşıyabiliyor. Bunun nedeni, tam balık kesime sahip abiyenin kuyruk kısmının bacak boyunu kesiyor olması olarak açıklanıyor. Bacak boyunuzun yeterince uzun olmadığını düşünüyorsanız, yarım balık kesime sahip abiye modeline yönelmeniz gerekiyor. Yarım balık kesime sahip elbiseler, kalçadan itibaren orantılı şekilde genişleyerek yere uzanıyor. Bu sayede bacak boyunu kesmemiş oluyor.
 • Her sezon olduğu gibi yeni sezon abiyelerde de öne çıkan modellerinden olan straplez elbiseler, omuzları ortaya çıkarıyor. Eğer omuz genişliğiniz, kalça genişliğinizden daha dar ise omuzlarınızı ön plana çıkararak daha geniş görünmesine yardımcı olacağı için straplez bir abiye tercih edebilirsiniz. Geniş omuza yapısına sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, askılı ve göğüs kısmı asimetrik modeller tam size göre olabilir. Askılı ve göğüs kısmında farklı detaylar yer alan elbiseler, odak noktasını değiştireceği için omuz genişliği üzerinde bir illüzyon yaratabiliyor.
 • Etek kısmı uzun ve yırtmaçlı elbiseler, dikkati bacak bölgesine çekiyor. Eğer boyunuzun uzun olduğunu düşünüyorsanız, etek boyu uzun modelleri tercih ederek hayalinizdeki şıklığı elde edebilirsiniz. Bacak boyunuz kısa ise, etek boyu uzun modeller bacak boyunuzun olduğundan daha kısa görünmesine neden olabilir. Bu durumda yeni sezon abiye elbiselerde midi ve mini etek boylarına yönelebilirsiniz.
 • Eğer kısa boylu olduğunuzu düşünüyorsanız, önü kısa arkası kuyruklu abiyeler, tercih edebileceğiniz tasarımlar arasında yer alıyor. Yeni sezon abiye modelleri, kuyruk kısmı ve göğüs kısmı zarif bir şekilde hareketlendirilmiş olan tasarımlar, canlı renk alternatifleri de sunuyor. Bacak boyu kısa olanlar, abiyenin yere uzanan kuyruk kısmı sayesinde olduğundan daha uzun görünebiliyor.
 • 2023 abiye modellerinin dikkat çeken trendi, asimetrik kesim olarak kendini gösteriyor. Asimetrik kesim, elbiseyi olabildiğinde hareketlendirerek orantısız vücut hatlarını bile dengeliyor. Özellikle göbek bölgesini kamufle etme ihtiyacı duyanlar, balık kesim veya straplez elbiseler yerine, asimetrik kesim abiyeleri tercih ediyor. Asimetrik kesim tasarımlar her vücut tipine kolaylıkla uyum sağlıyor.
 • Saten gibi parlak kumaşlar kullanılarak tasarlanan yeni sezon abiye elbiselerde, taş işlemeler ve sim detaylar dikkat çekiyor. Gece elbisesi olarak tercih edeceğiniz bu modeller, özellikle açık hava davetlerinde kendini gösteriyor. Az ışıklandırılmış açık hava ortamı, abiyenin tüm detaylarının zarif bir şekilde parlamasını sağlıyor.
 • 2023 sezonun tesettür abiye modelleri, soft renkler ve dengeli tasarımlardan oluşuyor. Tesettürlü abiye tasarımları, tesettürlü olmasanız bile uygun hava koşullarında tercih edebileceğiniz nitelikler taşıyor. A kesime sahip veya belden itibaren genişleyerek zarifçe yere uzanan modelleri, karpuz kol tasarımları, pileler, hafif ışıltılar ve yaka detayları tamamlıyor. Tesettür abiye tasarımlarının kesimleri, vücudu orantılı bir görüntüye kavuşturduğu için olduğunuzdan daha zayıf görünmenize yardımcı oluyor.

2023 Abiye Modelleri Kombin Önerileri

 • Özel davet, organizasyon, mezuniyet, nişan, düğün vb. aktiviteler için tercih ettiğiniz zarif abiyeleri, doğru ayakkabı, çanta ve takı tercihleriyle tamamlayabilirsiniz. Renk kullanımını da en az abiye tasarımları kadar göz önünde bulundurmanız, istediğiniz şıklığı elde etmenize yardımcı olabilir.
 • 2023 abiye modelleri kırmızı, pembe, mor, lila, mavi gibi renk kullanımlarının daha ön planda olmasıyla dikkat çekiyor. Kırmızı bir abiye, sahip olduğu rengin enerjisinden dolayı tek başına bile gösterişli bir seçim olabilir. Bu nedenle kırmızı tasarımı nude tonları ile tamamlamanız, elbiseyi ön plana çıkararak sade şık bir görüntü elde etmenize yardımcı oluyor. Pembe, mor ve lila abiyeler için metalik gri veya krem rengi aksesuarlar oldukça uyum sağlıyor.  Kombin için kontrast renkleri tercih etmeniz, her zaman daha iddialı ve cesur görünmenize yardımcı oluyor.
 • Tercih ettiğiniz abiye sade çizgilere sahipse, ayakkabı ve çanta seçimlerinizi parlak ve taşlı modeller arasından yapmanız, şıklığınıza şıklık katmanızı sağlayabiliyor. Dengeli ve çık bir görüntü elde edebilmeniz için gösterişli detaylara sahip bir elbiseyi, her zaman sade bir çanta ve ayakkabı ile tamamlamanız gerekiyor.
 • 2023 abiye modelleri, düz renge sahip kumaş tasarımları ile dikkat çekiyor olsa da özellikle straplez elbisede desen kullanımı olduğu görülüyor. Desenli kumaş kullanılarak tasarlanmış yeni sezon abiye elbiseler, desensiz ve düz renklere sahip aksesuarlarla tamamlanabiliyor. Desenli kumaş kullanılan tasarımlarda, minimal ve düz aksesuarlar kullanması gözü yormayan bir şıklık etmenize yardımcı oluyor.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR