Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Her kadının ne giyeceği konusunda zorlandığı alanlardan biri de abiyelerdir. Bitmeyen düğün telaşları, özen davetler, mezuniyet gecesi ve nice özel akşamlar şık bir abiyeyi gerektirir. Her kadın güzeldir ancak vücuduna uygun formda kıyafet seçebilen kadın özel bir tarza sahiptir. Bu nedenle tüm kıyafet türlerinde olduğu gibi abiyede de vücuda uygun formda kıyafet seçimi yapmak önemlidir. Bunun için öncelikle vücut tipleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve vücudunuzu iyi tanımalısınız. Vücut tipleri düz/dikdörtgen, armut, elma, kaşık, kum saati, ters üçgen, çello, çan, kadeh, sütun, vazo ve lolipop olmak üzere farklılık gösterir. Bu vücut tipleri hakkında bilgi sahibi olarak vücudunuzu en doğru şekilde tanıyabilir ve abiye seçimlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Vücudunuz elma şeklinde ise kalem form abiyeler zayıf görünmenizi sağlar. Ayrıca bel bölgesi dökümlü olan abiye modelleri de sizin için en doğru seçenekler arasındadır. Orantılı bir kilo fazlalığı olan dikdörtgen vücut bir kadınsanız düz kesim abiyeler, straplez model abiyeler ve vatkalı abiye modelleri vücudunuzda doğru bir illüzyon yaratır. Kalçalarınız vücudunuzun diğer bölgelerine oranla daha genişse üst bölgesi açık, gövde ve bacak bölgeleri daha koyu renk olan straplez modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında kayık yakalı abiyeler de uygun seçenekler arasındadır. Kayık yaka kesimine sahip olan abiyeler dikkatleri üst bölgeye çekebilir ve daha ince bir görünüm sergilemenize yardım edebilir.

Kilolular Ne Tarz Elbise Giymeli?

Herkes zayıf olmak zorunda değildir ancak proporsiyona uygun olmayan bir kıyafetle etrafta süzülmek pek de hoş görünmez. Kilo fazlalığı göğüs bölgesindeyse V yaka elbise modellerini tercih edebilirsiniz. V kesim göğüs ayrımına kadar açılan elbiseler hem boynunuzu uzun gösterir hem de göğüslerinizin küçük görünmesini sağlar. Büyük kalçalara sahipseniz A form abiye modelleri sizin için en uygun seçeneklerdendir. Minyon ancak kilo fazlalığı bir kadınsanız mini abiye modelleri sizin için en uygun seçimdir. Bol abiye modellerinden de uzak durmanızda fayda var. Fazlalıklarınızı gizleyerek kadınsı formlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Doğru seçilmiş abiyeyi yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlamalısınız. Kilo fazlalığı bulunuyorsa bol kesim abiyeler yerine tam beden abiye modellerini tercih etmelisiniz. Omuzlarınız ince ve kalçalarınız genişse midi boy abiyeleri deneyebilirsiniz. Hem midi boy hem de balıkçı yaka abiye modelleri ise en doğru seçimdir. Elbisenin boyu da önemli bir detaydır. Diz hizasında biten abiyeleri ya da uzun abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Diz üstü abiye seçimi yaparsanız dikkati kalın üst bacak bölgesine çekebilirsiniz. Kilo fazlalığı bacak bölgesinde de dikkat çekici bir şekilde ise diz hizasında biten abiye elbisenizi yüksek topuklu ayakkabı ile tamamlamaya özen göstermelisiniz. Ancak ayakkabının bantsız bir model olması önemli. Böylelikle bacak boyunu kesmeden abiyenin daha ince bir görünüm yaratmasını sağlayabilir ve abiyenin için son derece şık bir duruş sergileyebilirsiniz.

Kilolu İnsanlar Nasıl Abiye Elbise Giymeli?

Göğüs bölgeniz vücudunuzun diğer bölgelerine göre daha büyük formda ise ince bacaklara sahipseniz ve omuzlarınız son derece genişse bölgesel fazlalıkları kapatacak abiyeleri seçmeniz gerekir. Dikkati göğüs ya da bacak bölgesine çekecek formda abiyeleri tercih edebilirsiniz. Derin yırtmaca sahip uzun abiyeler bu bakımdan sizin için en doğru seçenekler arasındadır. Bunun yanı sıra dekolteli abiye modellerini de tercih edebilirsiniz. Büyük beden biriyseniz almak istediğiniz elbisenin kesimi de önemlidir. Elbise kesimi vücut tipine uygun olmalıdır. Bunun yanında doğru renk seçiminde bulunmaya da özen göstermelisiniz. Açık renk abiyeler olduğunuzdan daha kilolu görünmenizi sağlarken siyah abiye modelleri fazlalıklarınızı başarılı bir şekilde gizler. Kilo fazlalığı varsa abiyede kumaş seçimine de dikkat etmelisiniz. Kadife abiye modelleri olduğunuzdan daha geniş görünmenize neden olur. Esnek olmayan ince kumaş abiyeler de vücudunuzdaki fazlalıkları tamamen belli eder. Bunun yanı sıra esnek ve tok kumaşlı abiyeler vücudunuzu sıkı bir şekilde sarar ve fazlalıklarınızı gizler. Oval yapıda bir vücuda sahipseniz ve kilo fazlalığı varsa kare yaka abiyeleri tercih etmelisiniz. Ayrıca anvelop kesim abiyeler de üzerinizde güzel görünecektir. Dizinizin hemen üzerinde biten abiyeler de orantılı bir görünüm yaratır. Çan görünümlü bir vücuda sahipseniz ve kilo fazlalığı kalça bölgesindeyse hedefiniz göğüslerinizde dengeli bir görünüm yaratmak olmalıdır. Kıvrımlı abiye modelleri bu bakımdan en ideal bir seçimdir.

Hangi Model Abiye Zayıf Gösterir?

Vücudunuzdaki fazlalıklar göbek ve alt bölgede toplanmışsa sırt ve göğüs bölgesi açık olan uzun abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle tüm dikkatleri başarılı bir şekilde üst bölgeye çekebilir ve gecenin en şık görünen kadını siz olabilirsiniz. Kalın bacaklara sahipseniz uzun abiye modellerinden yardım alabilirsiniz. Bu tarzda bir seçim ile bacaklardaki kusurları başarılı bir şekilde gizleyebilirsiniz. Basen bölgesinde fazlalıklarınız bulunuyorsa üst kısmı hareketli madonna yaka abiye modelleri doğru bir seçim olacaktır. Bunun yanında volanlı abiye ve parıltı detaylı abiye modelleri de tercih edebileceğiniz seçenekler arasındadır. Kayık yaka abiye modelleri de zayıf ve dengeli bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Omuzları daha geniş gösteren bu modeller vücutta eşsiz bir denge yaratır. Beliniz kalın ve göğüsleriniz büyükse belden oturan ve alt kısma doğru genişleyen abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Zayıf gösteren abiye modelleri arasında koyu renkli abiyeler de bulunur. Siyah başta olmak üzere bordo, lacivert abiye modelleri bu bakımdan en doğru seçenekler arasındadır. Koyu renkli elbiseler açık renkli tasarımlara göre daha ince bir illüzyon yaratır. Bu nedenle saklamak istediğiniz fazlalıklara sahipseniz koyu renkli abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak yanında abiyenizde renkli bir detay kullanmak istiyorsanız aksesuar ve ayakkabıda çok aşırıya kaçmadan renkli detaylara yer verebilirsiniz.

Göbeği Belli Etmeyen Abiye Elbise Modelleri

Göbek bölgesindeki fazlalıkları gizleyen abiye seçimi her kadın için önemlidir. Doğum ve çeşitli nedenlerle göbek bölgesinde bulunan inatçı fazlalıklar ideal kilosunda olan kadınlar için bile büyük bir problemdir. Ancak bazı elbise formları ile bu bölgedeki fazlalıklar başarılı bir şekilde gizlenebilir. Saran bir dokuda kumaşa sahip abiye elbiselerden uzak durmalısınız. Bunun yerine wrap abiye elbiseleri tercih edebilirsiniz. Pelerinli abiye elbiselerle de göbeği kamufle etmeniz mümkün. Desen ve renkte de minimal seçenekler sizin için uygundur. Desensiz ve koyu renk abiyeleri bu bakımdan tercih edebilirsiniz. Bu tarzdaki abiyeleri doğru seçilmiş bir korse ya da iç çamaşırı ile bir araya getirdiğinizde göbek bölgesindeki fazlalıkları başarılı bir şekilde gizleyebilirsiniz. Göbek kısmında korse detaylı abiyeler de tercih edilebilecek seçenekler arasındadır. Kuşgözü detaylarla tasarlanmış olan korseli abiye modellerinin yanı sıra belden sıkı bir şekilde oturan balık form ve kalem form abiye modelleri de göbek bölgesinin daha sıkı görünmesini sağlar. Scuba kumaş abiyeler de kumaş olarak en doğru seçenektir. Bunun yanında toparlayıcı özellikte olan kumaşlı abiye modelleri de göbek ve bel bölgesindeki istenmeyen fazlalıkların toparlanmasını ve bu bölgenin daha ince görünmesini sağlar.

Kilolu Bayanları Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Koyu renk abiyeler kilo fazlalığı bulunan ve bunu saklamak isteyen kadınlar için en doğru seçimdir. Bunun yanında uzun abiye modelleri de doğru seçenekler arasındadır. Derin bacak yırtmacı bulunan etekli abiyeler de kilo fazlalığı olan uzun boylu kadınların tercih edebileceği modeller arasındadır. Kısa boylu ve aynı zamanda kilo fazlalığı olan kadınlar ise asimetrik etekli abiye modellerini tercih edebilirler. Böylelikle hem bacak boyunun daha uzun görünmesi sağlanır hem de asimetrik kesim eteklerle dikkati daha ince olan bacak bölgesine çekilir. Kilo fazlalığı üst bölgede ise kolları düşük abiye modellerine yönebilirler. Düşük kol detayına sahip olan abiyeler kollardaki fazlalığı başarılı bir şekilde gizler ve kolların daha ince görünmesine yardımcı olur. Göbek bölgesi ve basen bölgesinde fazlalıklar bulunuyorsa üstten dar olan ve alta doğru açılan kesim abiyeler doğru bir tercih olur. Kilo fazlalığı olan kadınların kalıp olarak bol modellerin yanı sıra tam kalıp abiyeleri tercih etmeye özen göstermesi gerekir. Bol kesim abiyelerle olduğunuzdan daha kilolu görünme ihtimaliniz büyüktür. Bu nedenle her zaman bedeninize tam uyan kıyafetleri seçmeye özen göstermelisiniz.

Kilolu Bayanlar İçin Elbise Modelleri

Kilo fazlalığı bulunan kadınlar için kayınvalide kıyafetleri abiye modelleri kurtarıcı kıyafetler arasındadır ancak doğru forma sahipse. Elbisenin kilo fazlalığını gizlemesi her beden özelinde farklıdır. Uzun boylu ve kilo fazlalığı olan bir kadınsanız uzun elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak kısa boyluysanız uzun elbise olduğunuzdan daha kısa ve kilolu görünmenizi sağlar. Bunun yanında kilo fazlalığının vücudunuzun hangi bölgesinde bulunduğu da önemlidir. İnce belli ancak kalın bacaklı bir beden tipine sahipseniz bel inceliğini kullanabilirsiniz. Belden oturan elbise modellerini tercih ederek dikkati belinize çekebilirsiniz. Bunun yanında kollarınızda fazlalıklar bulunuyorsa kollarınızı kapatan üst kesime sahip elbiseleri tercih edebilirsiniz. Kilosunu saklamak isteyen kadınlar bol kıyafetler giyinmeyi tercih eder. Bu kilo fazlalığının daha büyük görünmesine neden olur. Bu nedenle elbise doğru ölçülerde seçilmelidir ve beden tipine uygun olmalıdır. Ayrıca doğru ayakkabı modeli ve rengi ile tamamlanan abiyelerin içine doğru formda iç çamaşırları da giyilmelidir. Doğru seçilmiş iç çamaşırı her bedenden kadın için önemlidir. Bu türden iç çamaşırları giyilen her kıyafetin kusursuz detaylar sunmasını sağlar ve istenmeyen fazlalıkların gizlenmesinde de başarılı bir performans sergiler.

Zayıf Gösteren Abiye Elbise Modelleri

Kilo fazlalığı olan ya da olmayan her kadın olduğundan daha zayıf görünmek ister. Siz de olduğunuzdan daha zayıf görünmek istiyorsanız öncelikle beden tipinizi iyi bilmelisiniz. En güzel elbise modeli bile vücuda doğru oturmadığında ortaya başarısız bir stil çıkabilir. Düz/dikdörtgen vücut şekline sahipseniz vücudunuzun tüm bölümleri aynı ölçülerdedir. Bu vücut tipinde iseniz vücudunuzu sımsıkı saran renkli abiye modelleri kum saati gibi görünmenizi sağlayabilir. Bele oturan bu modeller belinizin inceliğini ortaya çıkarabilir ya da belinizin ince görünmesini sağlayabilir. Puantiye desenli abiye modelleri de değerlendirebileceğiniz modeller arasındadır. Puantiye desenler düz bir formda olan bedeni tipine farklı kıvrımlar ekler. Vücudunuzun üst bölgesi kalçanıza göre daha genişse A kesim abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanında dar abiye modellerinden kaçınmalısınız. Geniş omuzlara ve göğüslere sahipseniz saten abiye modelleri doğru bir seçim olacaktır. Bunun yanında balık kesim abiyeleri de tercih edebilirsiniz. Balık kesim abiye modelleri ince yapıda olan belinizi ortaya çıkarır ve tüm dikkatleri bu bölgeye çeker. Böylelikle vücudun diğer bölgelerine göre daha geniş olan göğüs ve omuz bölgesinde de dengelenmiş bir görünüm ortaya çıkar.

Çok Zayıflar Nasıl Abiye Giymeli?

İdeal kilonuzun çok altındaysanız abiye seçiminde son derece dikkatli olmalısınız. Çünkü zayıf olduğunuzda bile doğru seçmediğiniz formda bir abiye ile şıklıktan uzak bir görünüm sergileyebilirsiniz. Bu nedenle öncelikle renk seçiminde beyaz abiye, krem rengi abiye ve tüm açık renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu renklerden uzak durmanız gerekir. Çünkü koyu renkli abiyeler olduğunuzdan daha zayıf görünmenizi sağlar. Bunun yanında göğüs dekolteli abiye modellerinin yerine üst kısmı kapalı modelleri tercih etmelisiniz. Üst bölgede bulunan dekolteler de sizi daha zayıf gösterir. Desen olarak büyük desenler yerine enine çizgili modelleri tercih edebilirsiniz. Bilindiği gibi enine çizgiler daha geniş bir görünüm yaratır. Vücuda oturan modeller yerine peplum detaylara sahip olan katlı abiye modellerine seçebilirsiniz. Katlı ya da peplum detaylı olan abiyeler vücudunuza ekstra bir hacim ekler ve ideal bir form yaratır. Asimetrik abiye modelleri de sizin için uygun seçenekler arasındadır. Özellikle üst kesimde asimetrik detayları bulunan abiye modelleri bu bakımdan en doğru tercihtir. Bu detaylara dikkat ederek en doğru abiye modelini kolaylıkla seçebilirsiniz. Çok zayıfsanız belinizi vurgulayan abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanında pilili abiye modelleri de sizin için doğru bir seçimdir. Üzerinize oturan ancak hafif dökümlü olan abiyeler de uygun seçimler arasındadır. Drapeli abiye modelleri de tercih edebileceğiniz kesimlerdendir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR