Göz Alıcı Beyaz Tesettür Abiye Modelleri

Saflığın, duruluğun ve masumiyetin asil rengi beyaz, giyim sektöründe asla modası geçmeyen zamansız bir renktir. Başlı başına bir güç timsali olan beyaz abiyeler, yalın siluetlere damga vururken göz alıcı bir ışığın da kaynağı olmaktadır. Beyaz tesettür abiye her ortamda kendini kolayca gösteren, dikkat çeken ve bir kuğu misali zarif gösteren bir seçenektir. 

Kadınların şıklıkta yarıştığı düğünler, nişanlar, davetler için en risksiz ve en şık kıyafeti seçmek bir tercihtir. Farklı model ve desenlerde binlerce seçenek varken beyaz abiye tesettür kategorisi içinde de en çok arananlardan biridir. Her sene güncellenen abiye reyonları sezonun en hit modellerini barındırır. Beyaz tesettür abiye 2023 denince elbette yine egelin farkı açıkça görülebilir. Bu sene fırfırlar, yaka ve kol detayları, taş işlemeler, inci işlemeler, drapeler, dantel ve güpür işlemeler, kruvaze yaka, belden kuşaklı tasarımlar ve pileler bolca yer almakta ve tercih edilmektedir. Modellerimize ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Beyaz abiyeler, dünyada ve ülkemizde hemen her kadının düğün, nişan hatta mezuniyet baloları ve özel fotoğraf çekimleri için ilk tercihi olmaktadır. Beyaz nikah elbisesi tesettür için de bol seçenekler mevcut olup genellikle tercih sebebidir. Her kadının özel gününde kuğu gibi asil ve zarif görünmeyi arzu edeceği gibi iddialı da olmak ister. Beyaz da o iddialardan biridir ve cesurca bir tercihtir. Az olup, fazla etki uyandırabilen bir seçenektir.

Beyaz Tesettür Abiye Kombin Önerileri

Tesettür abiye beyaz ile diğer parçaların kombinlenmesi oldukça kolaydır. Her rengi kolaylıkla kaldırabileceği gibi eşarp, şal, aksesuar ve ayakkabılarda bu renklerden tercih edilebilir. Elbette burada dikkat edilmesi gereken şey, beyaz tesettür abiyenin tüm kusurları gösterdiğidir. Buna yönelik olarak eğer kilo probleminiz olduğunu düşünüyorsanız bu durumu tolere edebilecek seçimler yapabilirsiniz. Örneğin, pelerinli beyaz tesettür abiye gibi bir seçenek istemeyeceğiniz görünümleri azaltmaya yönelik bir tercih olabilir. Beyaz abiye tesettür elbiselerinde ikinci dikkat edilmesi gereken kısım, beyazın iç gösterici olmasıdır. Tercihlerinizi iç göstermeyecek kalınlıkta ve astarlı seçeneklerden yana yapmanız sizin yararınıza olacaktır. 

Beyaz nikah elbiseleri tesettür ve beyaz nişan elbisesi tesettür kategorilerinde de bir hayli dikkat çekici parçalar bulmak mümkün... Belden oturtmalı beyaz tesettür elbiseler, beyaz balık abiyeler, taş işlemeli tesettür abiyeler, hakim yaka şifonlu abiyeler ve onlarca çeşit model göz zevkine hitap etmektedir. 

Beyaz Tesettür Abiyeye Hangi Renk Başörtüsü Takılır?

Tesettür beyaz abiye modelleri için farklı farklı modeller ve tarzlar için üretilmekte olup her biri için onlarca değişik kombinasyon uygulamak mümkündür. Peki, tesettür abiye beyaz renge hangi renk başörtüsü uyar? Eğer seçiminiz tesettür beyaz nikah elbisesi için olduysa, elbisenin tarzını analiz etmeli ve buna yönelik diğer tercihlerinizi yapmalısınız. Örneğin, çiçekli beyaz nikah elbisesi üzerine yine beyaz bir şal, beyaz şal bone takmanız güzel bir kombin oluşturabilir. Bununla beraber küçük çiçek efektlerini de şal üzerine kullanabilirsiniz. Eğer ‘daha yoğun olsun’ derseniz, çiçek ve taş işlemeli tesettür beyaz abiye elbise üzerine ipek bir şal veya eşarp oldukça hoş duracaktır.

Elbiseniz şifon ve organze tüllerden oluşuyor ise, kendi kumaşından veya tafta şallardan yararlanabilirsiniz. Son dönemlerin favorisi olan janjan şallar, medine ipeği şallar abiyeleriniz için oldukça kullanışlı olacaktır. 

Eşarp seçimini yaparken tabi ki, ilk dikkat etmeniz gereken yüzünüze uyup uymadığı olmalıdır. Koyu ten rengine sahipseniz beyaz çok çiğ kalabilir. Bunun için pastel renklerde, gri, bej, kırık beyaz gibi yan tonlarda hem abiyenizi hem diğer kombin parçalarınız için seçimler yapabilirsiniz. 

Nikah elbisesi tesettür beyaz olsun fakat farklı renk örtü takayım diyorsanız elbette bu da mümkün... Elbisenizin içinde geçen gold, gümüş, sim detaylardan da bir seçenek çıkabilmektedir. İki renkli ipek eşarplar veya iki renkli ipek şallar da bu kombin için kullanılabilir. Dore, lame gibi renklerde kendini gösterebilir. Bu kriterler bazında elbisenin modeline ve tarzına uygun seçimler yapmalısınız. Beyaza yakışan altın rengi ve gümüş rengini ise şalda olduğu gibi kemer, ayakkabı, broş gibi diğer aksesuarlarınızda da kullanabilirsiniz.

Beyaz abiye elbise tesettür kombinlerinizde daha farklı bir tarz oluşturmayı tercih ederseniz, aşağıdaki renkleride kullanabilirsiniz. 

 • Mavi ve tonları,
 • Şeftali rengi,
 • Nar çiçeği,
 • Bordo,
 • Taba,
 • Kiremit rengi,
 • Kahverengi - sütlü kahve,
 • Eflatun,
 • Mor,
 • Sarı
 • Kırmızı ve tonları,
 • Kırık beyaz – kemik rengi,
 • Gri,
 • Ekru,
 • Pastel yeşil tonlar,
 • Mürdüm,

Vücut Tipine Uygun Beyaz Tesettür Abiye Seçimi

Beyaz abiye kullanacakların ekseriyetle sorun yaşadığı kısım vücut tipine uydurmak olsa gerek... Beyazın kusurları gösteriyor oluşu dikkat etmeniz gereken bir kısım çünkü kimse en özel gün veya gecesinde kötü bir görünümle bulunmak istemez. 

 • Geniş omuzlu iseniz vatkalı ya da omzu daha geniş gösteren modellerden kaçınmasınız.
 • Göğüs ölçünüz bedeninize kıyasla büyükse, beyaz abiyede göğsü taşlı, pullu modellerden kaçınmalı, esprisi kollarda veya etek ucunda olan modellerden seçmelisiniz. Ayrıca belden oturtmalı modellerde de istediğiniz görselliği yakalamanız pek mümkün görünmüyor. Üst kısımlarıyla etek kısımlarının genişliği aynı olan modellerden seçebilirsiniz. Çan kesim modellerde sizlere gayet hoş olacaktır.
 • Eğer göbeğinizde istemediğiniz bir büyüklük varsa, daha çok onu kamufle edecek kıyafetler seçmeli, belden oturtmalı modellerden kaçınmalısınız. Kollarında detaylar veya tüller bulunduran modeller bel bölgesini daha zarif gösterecektir.
 • Kalçalarını bedeninize nazaran büyükse, pelerinli veya belden oturtmalı eteği açılan A kesim bir modelle dikkati genele toplayabilirsiniz.
 • Daha düz hatlara veya orantılara sahipseniz tesettür balık abiye, belden oturtmalı modeller, simli ve taşlı abiye elbiselerden seçim yapabilirsiniz.
 •  Abiyenin kullanılacağı mevsimi de göz önünde bulundurmalı gerekirse yapay kürklerden edinmelisiniz. Bir davette beyaz abiye tesettür seçiminiz olacaksa beyaz kadifeli işlemeli modellerden seçebilirsiniz. Eğer yaz ayı için kullanılacaksa daha hafif ve bol abiyeler size konforlu bir gün sağlayacaktır. Beyaz nikah elbisesi kapalı modeller içinde yine hafif ve sade seçimler yapabilirsiniz.
 • Eğer boyunuz kısa ise tam boy beyaz abiye elbise seçebilir altına yüksek topuk kullanabilirsiniz. Kolları bol olan, yarasa kol gibi seçenekler sizleri olduğunuzdan daha şişman gösterecektir.
 • Tüllü beyaz tesettür abiye seçecekseniz, tül kat sayısının az olması alttaki astarı belli edebileceği gibi, ışık yansımalarında içinizi gösterebilir. Tüllerin fazla olması ise gereksiz kabarıklık ve ağırlığa sebep olacaktır. Bu bakımdan tüllerin dolgunluğu dengeli olmalıdır. 

Nikah elbisesi tesettür renkli bir kombine girecekseniz eğer yine ten uyumu ve vücut uyumuna dikkat etmelisiniz.

Sade nikah elbisesi tesettür seçiminizde ve beyaz saten tesettür abiye seçiminizde ise yine vücut tipinizi baz almalısınız. Saten vücut detaylarını rahatlıkla gösteren bir kumaş olduğundan dolayı bu istenmeyen bir görünüme sebebiyet verebilir.

Beyaz abiye seçimi yaparken, kumaşın türünü ve yaşınıza uygunluğunu da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Gün geçtikçe ilerleyen teknoloji ve zaman artık her yaşa ve her tarza uygun abiye üretmeye müsait hale geldi. Bize düşen ise bu velinimetlerden yararlanmaktır. Olduğunuzdan yaşlı veya genç göstermenize sebep olacak bir abiye ile istediğiniz ışıltıyı ve iddiayı maalesef yakalayamazsınız. Tüm bunlar için iyi bir analiz yapmalısınız ve ya profesyonel çalışanlardan yardım isteyebilirsiniz. 

Beyaz Tesettür Abiyeye Uygun Ayakkabı Modelleri

Beyaz tesettür abiyeler her ne kadar uzun yada maxi boy olursa olsun, ayakkabınız mutlaka görünecektir. Bu sebeple ayakkabınızı uygun renk ve modelde seçmeniz önem taşımaktadır. Seçeceğiniz beyaz abiye tesettür elbisenizin altına ayakkabı seçmek için öncelikle elbisenin tarzını bilmeli ve ona göre aynı tarzı yakalayacak bir ayakkabı tercih edilmesi gereklidir. Eğer beyaz abiyeniz oldukça sade bir elbise ise altına taş işlemeli gold abiye ayakkabıkomple taşlı kalın topuklu abiye ayakkabı seçebilirsiniz. Daha zarif ama ışıltılı olsun isterseniz de, kendinden taş işlemeli abiye ayakkabı çeşitlerinden tercih edebilirsiniz. 

Eğer tesettür beyaz abiyeniz işlemeleri, pulları, danteli, güpürü, simleri bulunan bir model ise ayağınıza, sade düz sivri burun abiye ayakkabı yada çift bant veya tek bant abiye ayakkabı tercih edebilirsiniz. Elbisenizin modeline uyumlu olması şartıyla saten pembe topuklu ayakkabı gibi seçeneklerde oldukça modern bir stile imza atacaktır.  

Abiye ayakkabısı tercih ederken, kullanacağınız günün mevsim şartlarına uyacak, kapalı veya açık olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ayakkabıyı kullanacağınız süreyi de göz önüne almanız yararınıza olacaktır. Konforunuzu bozmayacak kaliteli bir ayakkabı sadece gününüzü değil her kullanım zamanınızı kurtarabilir. Mesela, sünnet annesi kıyafetleri beyaz tesettürlü bir elbise aldıysanız misafirlerle ve çocuklarınızla ilgilenmek için ayakta fazlaca durmanız gerekeceğinden buna uygun rahat bir ayakkabı seçmeniz yararınıza olacaktır. Beyaz kapalı nikah elbisesi seçimizde de beyaz balık abiye tesettür seçiminizde de tarzınıza uygun seçmeli ve özellikle balık abiye için adım atmanızı kolaylaştıracak ayakkabılar seçmelisiniz. Elbette aynı şey kuyruklu beyaz nikah tesettür abiye içinde geçerli kuyruğunuza basmamak için size en geniş kullanımı hangi ayakkabı verecekse onu tercih etmeniz gerekmektedir. 

Abiyenizi özel bir davet için kullanacaksanız, altına nude, gri, vizon renklerinde bir stiletto sizi kurtaracaktır. Elbisenin modeline göre kırmızı, siyah, mor, pembe, bordo gibi canlı renkleri kullanabilirsiniz. Bunlarla beraber ayakkabı seçiminiz aksesuar ve çanta seçiminize de eşlik edeceğinden onları da dahil ederek kombin yapmanız doğru olacaktır.

Beyaz Tesettür Abiye Elbise Fiyatları

Şıklık yarışının olduğu özel gün ve geceler için günler öncesinden başlayan hazırlık aşamaları doğru seçimlerle taçlanır. O günü istediğiniz gibi yönetebilmeniz için bu hazırlık aşamaları titiz bir çalışma gerektirmektedir. Her detayın üzerinden bir kaç defa geçmek en az sorunla karşılaşmanıza sebep olacaktır. Bu aşamaların belki de en önemli kısmı abiye seçimidir. Beyaz abiye modelleri tesettür deyince akla ilk gelen ‘egelin’ olarak, 30 yılı aşkın süredir bu sektöre yön vermekteyiz. Beyaz tesettür abiye modelleri, beyaz söz elbisesi tesettür, beyaz nikah elbisesi tesettür seçeneklerinin ve modellerinde iddialıyız. Kaliteyi, tarz ve premium bir çok modeli sizler için imal ediyor ve modayı ayağınıza getiriyoruz. 

Sık sık değişen ekonomik göstergelere nazaran fiyatları ortalama olarak 500-2000 arasında değişen beyaz abiyelerimizi, her renk, her beden ve her yaşa uygun olarak mağazalarımız ve online satış sitemizde sizlerle buluşturuyoruz.

Beyaz tesettür abiye arayışlarınızda tek mekânda başka yere gitmenize gerek kalmadan sonuçlandırabiliyoruz. 2023 yeni sezon beyaz abiye modelleri mağazamızda sizleri beklemektedir.

Bizlerden hizmet almak ve sorularınızı iletmek için Whatsapp hattımızdan uzman destek ekibimizle görüşebilirsiniz.

Egelin’ le parlamaya hazır olun...

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR